Po gimtąją Lietuvą turistauti siūlanti VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo rinkos ekspertė Neringa Sutkaitytė pristato 10-ies lankomiausių Žemaitijos objektų sąrašą.

1. Jūrų muziejus. Tai – Klaipėdoje įsikūręs traukos objektas, kuriame lankytojai kviečiami pažinti ne tik jūros florą ir fauną, bet ir išmokti saugoti gamtą. „Šis muziejus ypač traukia vaikus – mat čia galima pamatyti delfinų pasirodymus, pingvinus, jūrų liūtus, ruonius. Jūrų muziejus žavi ir interaktyvumu – daug ką galima paliesti, pajausti, išgirsti“, – pasakoja N. Sutkaitytė. Moteris prideda, kad po pagrindiniu muziejaus baseinu įrengtame tunelyje galima stebėti eršketus ir rajas.

Delfinas
Foto: DELFI

2. Šaltojo karo muziejus. Anot „Keliauk Lietuvoje“ atstovės, tai – tikras perlas istorijos mylėtojams ir tiems, kurie ieško neeilinių patirčių ir pojūčių. „Stovint ant balistinės raketos šachtos krašto, išties suspurda širdis – juk vos prieš pusę amžiaus čia sprendėsi visos Europos likimas“, – pasakoja N. Sutkaitytė. Šaltojo karo muziejuje organizuojamos ekskursijos ir edukaciniai žaidimai. Štai vyresniųjų klasių mokiniams siūloma susipažinti su Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu bei vienintele Lietuvoje veikusia požeminių raketų paleidimo baze.

Šaltojo karo muziejus

3. Olando kepurė. Turizmo specialistės teigimu, ši vieta yra pelnytai tituluojama viena gražiausių Lietuvos vietų: „Čia ne tik galima pasimėgauti didinga bangų mūša, bet ir įsiamžinti ant sūpynių, įrengtų ant bedugnės krašto.“ N. Sutkaitytė pagalvoja ir apie norinčius įsiamžinti: „Gero kadro ieškantys keliautojai taip pat gali išsinuomoti egzotišką gazebą prie pat šio skardžio veikiančiame kempinge „Karkelbeck“."

Olando kepurė
Foto: Shutterstock

4. Kretingos muziejus. Ar žinojote, kad Kretingos muziejus – labiausiai lankomas savivaldybei priklausantis muziejus. Štai praėjusiais metais jo slenkstį peržengė kiek daugiau nei 130 tūkst. asmenų. N. Sutkaitytės teigimu, kadaise Tiškevičių šeimai priklausęs Kretingos dvaras geriausiai žinomas dėl savo Žiemos sodo, kuriame egzotiška augmenija pasigrožėti galima ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir orams atšalus.

Kretingos muziejus
Foto: DELFI

5. Gintaro muziejus. Ši lankytina vieta tęsia Tiškevičių giminės istoriją Žemaitijoje. „Muziejuje galima apžiūrėti milžinišką gintaro ekspoziciją, atsikvėpti šalia esančiame Birutės parke,“ – į muziejų užsukti kviečia N. Sutkaitytė.

Palangos gintaro muziejus

6. Užgavėnių kaukių muziejus. Platelių dvaro arklidėje įsikūręs muziejus yra toks vienintelis Lietuvoje. „Muziejaus ekspozicija patinka ne tik mažiesiems keliautojams, kuriems dažniausiai ir tenka pasidabinti tokiomis kaukėmis, bet ir tautodailės entuziastams“, – patikina „Keliauk Lietuvoje“ atstovė.

Užgavėnių kaukių muziejus Plateliuose

7. Plungės dvaras. N. Sutkaitytė negaili gero žodžio šiam turistų pamėgtam objektui: „Populiarus ne tik dėl išpuoselėtų dvaro pastatų ir kvapą gniaužiančios aplinkos, bet ir dėl savo kultūrinės reikšmės.“ Specialistė primena, kad XIX a. pabaigoje dvare veikusi muzikos mokykla išaugino tokius talentus kaip M. K. Čiurlionis, o dabar čia kasmet vyksta Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, į šį nediduką Žemaitijos miestelį atviliojantis didžiausius klasikinės muzikos gerbėjus.

Plungės dvaras
Foto: DELFI

8. Japoniškas sodas. Esantis Kretingoje ir užimantis 16 ha plotą – toks yra didžiausias Europoje tokio pobūdžio sodas. Šis Žemaitijoje esantis traukos objektas per 13 metų buvo aplankytas kiek daugiau nei 100 tūkst. keliautojų. „Į sodą poilsiautojai atvyksta ne tik paganyti akis, bet ir apsistoti nakvynei – mansardiniuose sodo nameliuose įrengtos žemos, japoniško stiliaus lovos, o kokybišką poilsį užtikrina tradiciniai japoniški žolės čiužiniai – tatami“, – savo pasakojimu vilioja N. Sutkaitytė.

Japoniškas sodas
Foto: DELFI / Jūratė Juršienė

9. Palangos tiltas. „Tai – absoliuti vasaros klasika“, – nurodo „Keliauk Lietuvoje“ atstovė. Anot moters, ant pagrindinio Lietuvos kurorto tilto renkasi įvairi auditorija: „Vieni čia renkasi žvejoti, kiti – fotografuotis, treti – pasimėgauti šiltu vasaros vakaru ar karšta lietuviško pajūrio saule.“

Palangos tiltas
Foto: DELFI / Justinas Auškelis

10. Kryžių kalnas. Objektas, dar vadinamas savotiškais vartais į Žemaitiją. N. Sutkaitytė įvardija lankytinos vietos istorinę reikšmę: „Tai – unikali vietovė, tapusi ne tik religine šventove, bet ir pasipriešinimo ir patriotizmo simboliu – mat čia kryžiai imti statyti ne atsitiktinai, o 1863-ųjų sukilimo aukų atminimui, vėliau – kaip pasipriešinimo Sovietų valdžiai gestas.“

Kryžių kalnas
Foto: DELFI

Portalo pamatykLietuvoje.lt rekomenduojami aplankyti apžvalgos bokštai Žemaitijoje.

1. Jurakalnio apžvalgos bokštas. Palypėjus 15 metrų aukštyn, amą atima atsiveriantis vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestelį ir piliakalnius, Ventos upės vingius.

Jurakalnio apžvalgos bokštas
Foto: Organizatorių archyvas

2. Kalnų (Šiaulės kalno) apžvalgos bokštas. Bokšto, siekiančio 21 metrą, ir kalvos, ant kurios stūkso bokštas ir siekiančios 9 metrus, kombinacija į Radviliškio ir Šiaulių miestus leidžia pažvelgti iš 30 metrų aukščio.

Kalnų (Šiaulės kalno) apžvalgos bokštas
Foto: DELFI

3. Siberijos apžvalgos bokštas. Plungės rajone ant Sidabro kalno pastatytas bokštas – tai Siberijos pelkės ir Kunigo upės apsuptyje esantis lankytinas objektas. Lankytojai iš 15 metrų aukščio yra kviečiami pažvelgti į Platelių ir Beržoro apylinkes.

Apžvalgos bokštas Žemaitijos nacionaliniame parke
Foto: VSTT

4. Aukštagirės apžvalgos bokštas. Žaliasis bokštas suteikia galimybę akimis aprėpti kalvotosios Žemaitijos kraštovaizdį ir tolimąjį Bilionių kaimą.

Aukštagirės apžvalgos bokštas
Foto: PamatykLietuvoje.lt