Prie jūros išsiruošusius poilsiautojus kol kas dar pasitinka ne tik perspėjimai apie būtinas atsargumo priemones karantino metu, bet ir keliomis dešimtimis metrų paplatėję paplūdimiai. Nepaisant didesnės erdvės, kai kuriose vietos poilsiautojams vietos pritrūko.

Kol dar šalyje galioja karantinas, tol privalomos tam tikros elgesio viešose vietose taisyklės. Būtent apie sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintus reikalavimus primena poilsiautojams Palangoje ties kiekvienu įėjimo taku įrengti informaciniai stendai.

„Karantino metu paplūdimiuose privaloma laikytis saugaus atstumo ir vengti tiesioginio fizinio kontakto. Draudžiama lankytis asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.). Rekomenduojama laikytis asmens higienos, turėti asmens rankų dezinfekavimo priemones“, - rašoma stenduose.

Nors perspėjimai skamba grėsmingai, tačiau niekas nekontroliuoja ateinančiųjų, niekas nematuoja jiems temperatūros. O jei ir pamatuotų, tai tikrai duomenys būtų neobjektyvūs, nes karštyje dažno kūno temperatūra pakyla.

Palei paplūdimį patruliuojantis gelbėtojas „Delfi“ prisipažino, kad jam nurodyta tik stebėti besimaudančiuosius, neleisti maudytis vaikams, taip pat plaukioti ant pripučiamų priemonių. „Atstumas tarp poilsiautojų tikrai nėra matuojamas. Nesame „sanepidstotis“. Kita vertus, o kaip nustatysi, kad tie asmenys priklauso skirtingoms šeimoms? Jie gali sakyti, kad yra vienos šeimos nariai, o tokioms asmenų grupėms nedraudžiama būti grupėje“, - paaiškino gelbėtojas.

Šį pavasarį į kurorto paplūdimius buvo išpilta apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio. Po šios injekcijos paplūdimiai smarkiai praplatėjo ir siekia 70 metrų pločio, o kai kur ir daugiau. Ypač žymiai paplūdimiai paplatėjo šiauriau jūros tilto.

Nepaisant paplatėjusių paplūdimių, kai kuriose vietose poilsiautojų buvo išties daug. Daugelis jų buvo įsikūręs tikrai arčiau nei dviejų metrų atstumu, kaip rekomenduojama.

Prieš mėnesį kalbintas Palangos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas piktinosi tokiu, ant jo, absurdišku reikalavimu. „Bet kaip išmatuosi tą atstumą? Ir kas jį turi matuoti? Tai išties absurdiškas reikalavimas. Jei norėtume užtikrinti absoliučią saugą, reikėtų uždaryti pliažą ir įleidinėti žmones po vieną, kaip į parduotuvę“, - sakė J. Pirožnikas.

Nepaisant didelio žmonių sambūrio, paplūdimiuose nebuvo matyti nė vieno poilsiautojo, kuris dėvėtų veido apsaugos kaukę.

Vandens temperatūra jūroje kol kas nėra labai aukšta, siekia nuo 14 iki 15,5 laipsnių, todėl ir besimaudančiųjų pirmoje dienos pusėje beveik nebuvo matyti. Tačiau po pietų, kai kūnai įšilo, noras atsivėsinti užvaldė daugelį. Nors vanduo kojas gėlė nenusakomai, tačiau buvo ir tokių narsuolių, kurie drįso nuplaukti gana toli nuo kranto. Vasara tik įsibėgėja.