Nors pagal lietuviškų vasaros švenčių populiarumą apklausoje Žolines aplenkė Joninės, ši, jau paskutinė vasaros šventė nuo pirmaujančios atsiliko labai nedaug. Kaip rašoma pranešime spaudai, už Joninių šventimą pasisakė 67 proc. gyventojų, o už Žolinių – 48 proc. Baltijos tyrimų atliktos apklausos duomenimis, Žolines švęsti dažniau renkasi moterys, nei vyrai. Ilguoju savaitgaliu pasimėgauti progos nepraleis net 48 proc. respondentų, o pusė jų yra moterys. Vyrai šiuo klausimu atsilieka vos 5 proc.

Pastebima, kad Žolines labiau linkę švęsti vyresni nei 50 metų žmonės. Net 52 proc. šios amžiaus grupės respondentų nepraleis šventės minėjimo. Vyresni nei 30 metų respondentai taip pat švenčia šią, kitaip dar vadinamą Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo, šventę, tačiau jų yra 5 proc. mažiau.
Pagal tyrimo rezultatus, Žolinių švente labiau džiaugiasi tie, kurie užima aukštesnes pareigas bei turi aukštesnįjį išsilavinimą. Net 57 proc. žmonių, kurie dalyvavo apklausoje, atskleidė, kad jų namų ūkio pajamos siekia 701-1200 Eur. Nuo jų nedaug atsiliko ir 53 proc. sudaro tie, kurie gauna dar daugiau pajamų.

Pasak bendrovės UAB „Credit Service" direktorės, finansų ekspertės Giedrės Štuopės, šiais metais Lietuvos gyventojai šventėms skiria šiek tiek mažiau lėšų, nei įprastai. Tam įtaką daro įvairios ekonominės priežastys.

„Kadangi įvairių pramogų kainos nemažai daliai gyventojų atrodo nepriimtinos, daugiau žmonių renkasi poilsį gamtoje ar sodyboje. Ramus pasisėdėjimas atokiau nuo minios bei mažesnių kaštų poreikis vilioja ne tik šeimas, bet ir poras, draugų ratus. Tie, kurie gali sau leisti švęsti visą ilgąjį savaitgalį, paprastai užima aukštesnes pareigas. Tai vadovai bei specialistai“, – sakė finansų ekspertė.

Paaiškėjo, kad 20 proc. lietuvių šalies vasaros šventėms yra suplanavę išleisti daugiau nei 30 Eur asmeniui, o vienu procentu mažiau žmonių atsakė, jog jų planuose išlaidos viršija daugiau nei 60 Eur. Iki 30 Eur vasaros šventėms skiria vos 17 proc. tyrimo dalyvių.

Apklausoje buvo išsiaiškinta, jog Lietuvos gyventojai vasaros išlaidoms dažniausiai naudoja savo santaupas. Taip atsakė net 55 proc. gyventojų. 37 proc. patikino, kad šventėms reikiamą sumą atskaičiuoja iš paskutinės algos arba pensijos, o likusieji respondentai prisipažino, kad tokioms progoms pinigus skolinasi.

Apklausos metu paaiškėjo, kuriose vietovėse gyvenantys žmonės labiau linkę atsipalaiduoti ir šventinį savaitgalį praleisti prie vaišių stalo ar su linksma kompanija. Net 52 proc. apklaustųjų ir atsakiusiųjų, kad švenčia Žolines, patikino, jog gyvena didmiestyje. Antroje vietoje, pagal gyventojų poreikį paminėti šventę, liko kaimo vietovių gyventojai. Iš mažesniuose miestuose gyvenančių žmonių, per šią šventę linksminasi 43 proc.