Praėjusį šeštadienį 11.39 val. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą iš Bendrojo pagalbos centro, kad Kuršių mariose, netoli Juodkrantės, skubios pagalbos reikia trims asmenims, kurie plaukiojo baidare ir įkrito į vandenį. Vėliau gautas pranešimas, kad žmones iš vandens sėkmingai išgelbėjo netoliese buvę žvejai.

Beje, vieną baidarininką išgelbėjo ne žvejai, o iš Drevernos uosto į Juodkrantę kursuojantis greitaeigis keltas „Benas“. Apie tai pranešė Drevernos mažųjų laivų uosto vyriausiasis administratorius Edmundas Samalius. „Vyrai truputį nusivylė. Jie išgelbėjo, o apie juos žiniasklaida nerašo nieko, kaip gelbėtojai minimi vietiniai žvejai“, - sakė administratorius.

„Šeštadienį mes plaukėme iš Drevernos į Juodkrantę. Keleivių buvo pilnas keltas - net 48. Jau iš toli pastebėjau žmones vandenyje, nuo kranto nutolusius 300-400 metrų. Maniau, kad jie ten dūksta, maudosi farvateryje. Dar norėjau priplaukti ir juos sudrausminti. O paskui pamačiau, kad vienas žmogus mojuoja ranka, supratau, kad jis skęsta. Jo baidarė apsivertė ir jis plūduriavo. Kiti jo kolegos su baidarėmis plūduriavo maždaug už 10 metrų nuo jo“, - pasakojo kapitonas.

Tada kapitonas savo padėjėjui Viliui Anskoliui liepė greitai paruošti gelbėjimosi ratą ir išmetė jį. Laivas priplaukė prie to žmogaus ir kapitono padėjėjas, padedamas vieno kelto keleivio, nes vienas nebūtų to pajėgęs, jį ištraukė ir įkėlė į laivą, kuris tuojau pat nuplaukė į Juodkrantės uostą.

Pasak kapitono, ištrauktas skendęs žmogus buvo šoko būsenos ir nelabai orientavosi aplinkoje. Medikų pagalbos jam neprireikė, pats išlipo iš kelto.

V. Jencius sakė tikrai jau ne vieną skęstantį žmogų yra išgelbėjęs. Vien šiemet - jau trys jo sąskaitoje. Vieną moterį išgelbėjo skendusią Minijoje, ir jau du - mariose. „Toks mano darbas, nes aš dirbu Priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, o vasarą poilsio dienomis paprastai kapitonauju“, - sakė „Beno“ kapitonas.