„Siekiant apsaugoti golfo aikštyno žolę, šiame bėgime turime riboti dalyvių skaičių. Registracija į renginį buvo sustabdyta, pasiekus 400 užsiregistravusiųjų skaičių. Džiaugiamės, jog bėgimas basomis sulaukia didelio susidomėjimo, skatina prasmingą laisvalaikį ir paįvairina Lietuvoje rengiamų bėgimo renginių pasiūlą“, – sakė renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius Evaldas Martinka.

Šiais metais bėgimo basomis organizatoriai dalyviams pristatė naują trasą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Žolės kilimu nuklotą trasą bėgikai išmėginti galėjo 4 km ir 8 km nuotoliuose, o mažiesiems renginio svečiams buvo siūloma 500 m distancija. Visiems jiems galiojo viena sąlyga – dalyviai šiose nuotaikingose varžybose privalo bėgti basomis.

Virš 100 ištvermingiausių bėgikų rinkosi ilgiausią varžybų rungtį – 8 km. Šioje rungtyje nugalėtojais tapo Darius Petkevičius ir Gitana Akmanavičiūtė.

Vyrų kategorijoje pirmąją vietą užėmęs marijampolietis D. Petkevičius bėgimo basomis trasą įveikė per 28:59 min. Antrasis finišavo Augustas Jakubynas (29:48 min) iš Klaipėdos. Trečią vietą, atbėgęs per 31:03 min, užėmė Imantas Masiulis.

8 km distanciją moterų kategorijoje per 35:20 min įveikė ir pirmąja vieta džiaugėsi G. Akmanavičiūtė. Prieš metus bėgime basomis ji tapo šios rungties antros vietos laimėtoja. Antroji finišavo Inga Mastianica (37:24 min) iš Pabradės, o trečią vietą užėmė Rasa Bačanskienė (38:47).

Beveik 200 bėgimo entuziastų stojo prie 4 km rungties starto. Greičiausias buvo Justinas Laurinaitis, įveikęs distanciją per 14:04 min. Antrąją vietą užėmė Mindaugas Narbutas (15:16 min), o trečiasis finišavo Simonas Birmantas (15:29 min).

Moterų įskaitoje greičiausiai 4 km minkšta žole nubėgo Vaida Priedininkaitė (17:36 min). Per 17:45 min trasą įveikė Daivutė Bielevičiūtė ir pelnė antrosios vietos apdovanojimą, o trečioji finišą pasiekė Lilija Kurnosova (18:23 min).

Bėgimą basomis išmėgino ir gausus būrys mažųjų dalyvių – jie varžybose įveikė beveik 1000 m distanciją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)