„2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais, nes piliakalniai yra neatsiejami nuo mūsų šalies istorinio kraštovaizdžio. Piliakalnių tankumas mūsų šalyje – vienas didžiausių pasaulyje, bet svarbiausia tai, kad Lietuvos žemėlapį išmarginusiose kalvose tarsi praeities metraščiuose amžiams įrašyta turtinga šalies istorija.

Pašto ženklas – puiki priemonė populiarinti lankytinas šalies vietas, pritraukti užsienio ir vietinius turistus, todėl naujasis pašto ženklas reprezentuoja vieną gražiausių ir didžiausių Lietuvos piliakalnių, viliojantį savo legendomis ir paslaptimis“, – teigia Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Proginis pašto ženklas
Foto: Lietuvos pašto nuotr.

Naująjį pašto ženklą, kurio tiražas – 200 tūkst. egzempliorių, sukūrė dailininkė Simona Stelmokaitė. Šio pašto ženklo nominalas – 0,39 euro.

Kartu su pašto ženklu, skirtu Lietuvos turizmui, apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama šiuo pašto ženklu, Anykščių pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

„Artėjant Valstybės dienai norime visus pakviesti aplankyti savo mėgstamiausią arba dar nespėtą pažinti piliakalnį. Šiais metais rengiantis pasitikti Valstybės atkūrimo šimtmetį
nuo aukščiausių šalies kalvų bus ne tik giedama visus pasaulio lietuvius vienijanti „Tautiška giesmė“, bet ir siunčiami specialūs padėkos atvirlaiškiai.

Lietuvos paštas, tapęs gražios iniciatyvos partneriu, kviečia sveikinti Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius tautiečius. Specialius kampanijos „Ačiū“ atvirlaiškius su užrašytu sveikinimu ir nurodytu gavėjo adresu liepos 3–7 dienomis iš penkių centrinių šalies paštų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – bus galima išsiųsti nemokamai, tereikia atvirlaiškį paduoti tų paštų darbuotojams“, – pažymi R. Kruopaitė-Lalienė.

Šeimyniškėlių piliakalnis, stūksantis šiauriniame Anykščių pakraštyje, įrengtas aukštumos kyšulyje; jo šiaurės vakarų papėde teka Varelis, o pietrytine – Volupis. Piliakalnio aikštelė – 80 m ilgio, jos plotis pietrytiniame gale – 35 m, šiaurvakariniame – 23 m. Visas aikštelės plotas – 2,4 tūkst. m².

Dendrochronologinių tyrimų duomenimis, piliakalnis buvo įrengtas 1232 m., jis siejamas su vienintele žinoma karaliaus Mindaugo pilimi Voruta.