Rytinis pykinimas gali būti intensyvesnis

Rytinis pykinimas yra vienas iš nemaloniausių nėštumo aspektų, kurį patiria nemažai moterų. Dvynių besilaukiančios moterys dažnai patiria intensyvesnį ir stipresnį pykinimą, nes jų organizme išsiskiria daugiau hormonų.

Dvynius turinčios moterys gyvena ilgiau

Moterys, kurios turi dvynius, gali gyventi ilgiau! „Science Daily“ komentuoja Jutos universitete atlikto tyrimo rezultatus: „Lyginant su kitomis motinomis, moterys, turinčios dvynius, gyvena ilgiau, susilaukia daugiau vaikų nei tikimasi, gimdo vaikus trumpesniais intervalais ilgesnį laiką, be to, paskutinio vaiko susilaukia būdamos vyresnės.“ Vis dėlto tyrime pabrėžiama: „...šios išvados nereiškia, kad daugybinis nėštumas teigiamai atsiliepia moterų sveikatai, tiesiog sveikesnės moterys turi didesnę tikimybę pagimdyti dvynius.“

Mamai nereikėtų valgyti už tris

Jei laukiatės dvynių, pirmąjį nėštumo trimestrą rekomenduojama papildomai suvartoti 300 kalorijų per dieną, antrąjį trimestrą – 680, o trečiąjį – 900.

Dvyniai gali vystytis skirtingai

Vaisiaus vystymasis ko gero yra vienas iš didžiausių kiekvienos besilaukiančios moters rūpesčių, nepriklausomai nuo to, ar ji laukiasi vieno vaiko, ar daugiau. Tyrimai parodė, kad ir įprasto, ir daugybinio nėštumo atveju vaisiai įsčiose vystosi panašiai, vis dėlto patys dvyniai gali vystytis skirtingai, todėl, pavyzdžiui, vienas gali gimti didesnio svorio nei kitas. Taip pat gali būti ir daugiau skirtumų, kuriuos ilgainiui pastebėsite.

Didesnę tikimybę susilaukti dvynių turti aukštos moterys ir moterys, kurios valgo daugiau pieniškų produktų

„Live Science“ aiškina, kad „aukštesnio ūgio moterų organizme yra daugiau insulino tipo augimo faktoriaus, kuris siejamas su aukštesniu ūgiu ir daugybiniu nėštumu... Moterys, kurios po vieno nėštumo susilaukė dviejų ar daugiau vaikų, paprastai būna apie 2,5 cm aukštesnės.“ O kalbant apie mitybą, „Nature“ pabrėžia, kad „gyvulinės kilmės maistas, ypač pieno produktai, moterų organizme skatina insulino tipo augimo faktorių. Tai gali paskatinti kiaušinėlių gamybą kiaušidėse, tad atsiranda didesnė tikimybė, kad daugiau jų bus apvaisinta vienu metu.“

Dvynių gimstamumo rodiklis auga

Statistiškai šiuo metu daug daugiau moterų susilaukia dvynių nei prieš du dešimtmečius. Ko gero labiausiai tai susiję su nevaisingumo gydymu, kuriam ryžtasi vis daugiau pastoti negalinčių šeimų. „Very Well Family“ aiškina, kad Nacionalinio sveikatos statistikos tyrimo, kuris buvo atliktas JAV, duomenimis, „nuo 1980 iki 2009 m. dvynių gimstamumo rodiklis išaugo 76 proc.“

Dvynių tarpusavio ryšys užsimezga dar įsčiose

Tyrėjų iš Turino universiteto atlikto tyrimo, kuriame buvo nuodugniai tiriamas dvynių bendravimas įsčiose, duomenimis, „esant daugybiniam nėštumui dvyniai suvokia vienas kito buvimą įsčiose, bendrauja tarpusavyje ir reaguoja vienas į kitą.“

Identiškų dvynių DNR sutampa, bet pirštų atspaudai skiriasi

Identiški dvyniai daug kuo labai panašūs – jie išsivysto iš vieno apvaisinto kiaušinėlio, kuris po apvaisinimo pasidalija į dvi dalis, jų genetinė kilmė bendra, tad jų DNR nesiskiria. Kai jie gimsta, dauguma tėvų nusprendžia juos rengti vienodai, tad aplinkiniams dar sunkiau juos atskirti. Nors išoriškai jie ir yra panašūs, vienas dalykas skiriasi – jų pirštų atspaudai. Pasaulyje nėra žmonių, kurių pirštų atspaudai būtų vienodi.

Su amžiumi tikimybė susilaukti dvynių didėja

„BabyCenter“ pabrėžia, kad „35 ar daugiau metų sulaukusių moterų organizme gaminasi daugiau folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) nei jaunesnių moterų organizme. FSH kiekvieną mėnesį skatina kiaušinėlio brendimą prieš ovuliaciją, tad moterims, kurių organizme išsiskiria daugiau FSH, vieno ciklo metu gali subręsti daugiau nei vienas kiaušinėlis.“

Tad jei bandote pastoti ir esate vyresnė nei 35 m., gali būti, kad gyvenimas pateiks jums ne vieną, o dvi staigmenas.

Pasiruoškite ankstyvam gimdymui

Dauguma dvynių gimsta anksčiau laiko. Laukiantis vieno vaiko, nėštumo ciklas dažniausiai trunka apie 40 savaičių, bet laukiantis dvynių reikia pasiruošti ankstyvam gimdymui. „BabyCenter“ informuoja: „Gydytojai mano, kad normali nėštumo trukmė besilaukiant dvynių yra 37 savaitės. Vidutiniškai toks nėštumas trunka 36,4 savaitės.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)