Čia reikėtų stabtelėti ir pagalvoti, ar Lietuvoje įsigyjamos prekės, tarkime, didžiuosiuose prekybos centruose ar net internetinėse parduotuvėse, kurios dar mėgsta save įvardinti kaip butiką, atkeliavusios ne iš tos pačios Kinijos? Ar tikrai jūsų namuose nėra made in China daiktų? Net didžiosios leidyklos knygutes, skirtas vaikams, renkasi spausdinti būtent Kinijoje! Taip, patyrinėkite nugarinę knygelių pusę. Ne kartą esu mačiusi tokių atvejų, kad daiktai iš ten yra perpardavinėjami čia Lietuvoje už trigubai didesnę kainą.

Prisipažinsiu, aš perėjau kelias stadijas: pirmoji buvo, kai nelabai nutuokiau, kas tas AliExpress'as, antroji – kai mano laukiamų siuntų sąraše buvo vienu metu kokie 15 laukiamų siuntinių ir trečioji, kurią galėčiau įvardinti kaip ramybės laiką (dabar) – kai užsuki ir pasidairai tik to, ko tuo metu reikia, ir jeigu randi tinkamos kokybės ir kainos santykiu – užsisakai.

Pirkiniai iš kinų interneto parduotuvės
Foto: Asmeninio albumo nuotr.
Pirkiniai iš kinų interneto parduotuvės
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Neslėpsiu ir to, kad yra tekę nusivilti, bet ačiū Die, tik keletą kartų. Tą nusivylimą galima kompensuoti atitinkamu atsiliepimu pardavėjui ir/ar pinigų grąžinimu į sąskaitą. Kuris ilgai neužtrunka.

Be tų kelių nusivylimų, esu ten atradusi ir labai puikių dalykų, dažniausiai, tai rūbai arba edukaciniai žaislai. Tiesa, reikėtų paminėti, kad pirkdama iš bet kurio pardavėjo, pirmiausia ką padarau, tai pasidomiu jo parduotuvės statusu (teigiamų atsiliepimų skaičiumi), kiek vienetų to daikto jau parduota ir kokie pirkėjų atsiliepimai. Atsiliepimai leidžia susidaryti realų vaizdą, nes gavę prekes žmonės įdeda jų nuotraukas ir pasidalina savo nuomones. Taip pat, būtent atsiliepimai dažnai padeda apsispręsti ir dėl drabužio dydžio. Reikėtų paminėti, kad dauguma jų – mažinti, t. y. jeigu jūsų vaikas dėvi 9-12 mėnesių dydį, iš ten jums greičiausiai gali reikėti rinktis bent jau 12-15 mėnesių, pagalvojant ir apie tai, kad jeigu drabužis keliaus maksimalų laiką, t. y. apie 60 dienų, ar vaikas nebus jo išaugęs. Drabužių kūdikiui nepirkau, bet paūgėjusiam tikrai įsigijau.

Pirkiniai iš kinų interneto parduotuvės
Foto: Asmeninio albumo nuotr.
Pirkiniai iš kinų interneto parduotuvės
Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Prieš įsigyjant prekę dar peržiūriu ir pardavėjo prekės aprašymą (nors ir žinau, kad kartais jis gali būti ne visai tikslus arba net klaidingas). Kartais tai, ką pamatau, pavyzdžiui, kokia pagrindinė medžiaga, iš kurios pagamintas daiktas, man nepatinka ir tai lemia, kad daikto neįsigiju.

Kadangi iš prigimties tokia jau esu, kad mėgstu ieškoti, rinktis ir tik tada – sudėliojus pliusus, minusus apsispręsti, tai paieškoms kartais skiriu tikrai daugiau laiko, nei galbūt derėtų, bet yra kaip yra. Tiesa sakant, šiuo atveju dažnai tam daro įtaiką tai, kad neapsirinku įsigydama daiktą ir po to galiu nuoširdžiai juo džiaugtis.

Dar paminėsiu tai, kad visus gautus daiktus skalbiu, plaunu arba kitaip dezinfekuoju – tiesiog dėl saugumo ir savo ramybės. Taip pat elgiuosi ir su tais, kurie įsigyjami pas mus Lietuvoje.