Turkijos žiniasklaida pranešė, kad sprogimas įvyko netoli parlamento ir Vidaus reikalų ministerijos.

Ministras Ali Yerlikaya teigė, kad prie Vidaus reikalų ministerijos Saugumo generalinio direktorato sprogo komercinis automobilis.
„Vienas teroristas susisprogdino, o kitas buvo neutralizuotas“, – sakė ministras.

Anot jo, du policijos pareigūnai patyrė nedidelius sužalojimus, o sprogimas sukėlė gaisrą.

Vietos žiniasklaida taip pat pranešė, kad sprogimo vietoje buvo girdimi šūviai.

Vidaus reikalų ministras Ali Yerlikaya paragino žmones ištrinti išpuolio vaizdus iš socialinių tinklų ir sakė, kad policija jau tiria įvykį. Turkija iš dalies apribojo žinių pateikimą apie išpuolį.

Abu užpuolikai žuvo, o jų tapatybės ar motyvai neatskleidžiami. Ministerija teigia, kad vienas jų susisprogdino, o kitas buvo „neutralizuotas“.

Po to išminuotojai atliko kontroliuojamus „įtartinų daiktų“ sprogdinimus. Nustatyta, kad antrasis užpuolikas taip pat turėjo sprogmenų.

Išpuolis įvyko prie parlamento pastato, likus vos kelioms valandoms iki pirmojo posėdžio po vasaros pertraukos. Jame dalyvauti turėjo ir prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Parlamentas posėdžio metu turi balsuoti dėl Švedijos paraiškos stoti į NATO ir dėl Turkijos karių siuntimo į Iraką ir Siriją.

Ankara reikalauja, kad Švedija imtųsi griežtesnių priemonių prieš kurdus susijusius su Turkijoje uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK).

Turkijos karinės operacijos šiaurės Irake ir Sirijoje taip pat dažnai surengiamos tiek prieš PKK, tiek prieš Kurdų liaudies savigynos būriai (YPG), kurias Turkija laiko teroristinėmis organizacijomis.