Pranešama, kad naujojo paketo vertė siekia apie 325 mln. JAV dolerių (305,1 mln. eurų). Pasak JAV gynybos departamento, jis, be kita ko, apima artilerijos amuniciją ir sistemas priešo oro antskrydžiams atremti.

Vašingtonas apie naują karinę paramą paskelbė JAV sostinėje viešint Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Ukrainos lyderis savo viešnagės metu susitiko su JAV Kongreso nariais, gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu ir prezidentu Joe Bidenu, V. Zelenskiui siekiant užsitikrinti paramą kovai su Rusija, pastebėjus ženklų, kad kai kurie respublikonai pradeda skeptiškai vertinti išlaidas Ukrainos reikmėms.

Ukrainos prezidentas karinės įrangos klausimu turėjo konkrečių prašymų ir ypač norėjo raketų ATACMS, tačiau jos naujajame paramos pakete neminimos.

JAV nuo Rusijos visapusiškos invazijos į Ukrainą pradžios, Vašingtono duomenimis, jau yra perdavusios Kyjivui karinės paramos už 43,9 mlrd. JAV dolerių.

J. Bidenas po savo susitikimo su V. Zelenskiu paskelbė, kad pirmieji JAV pažadėti tankai „Abrams“ bus pristatyti kitą savaitę. JAV vyriausybė dar sausį buvo paskelbusi, kad į Ukrainą bus pristatytas 31 tankas „M1 Abrams“. Kovą Pentagonas buvo užsiminęs, kad ši technika Ukrainą galėtų pasiekti rudenį.