R. T. Erdoganą lydi didelė delegacija, kurios sudėtyje – Turkijos gynybos, užsienio reikalų, energetikos ir finansų ministrai, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Turkijos vadovas turėtų pasakyti trumpą įžanginį žodį prieš susitikimą, o po šio turėtų įvykti spaudos konferencija, pranešė jo biuras.

Turkija bando atgaivinti JT remiamą susitarimą, pagal kurį buvo leista saugiai gabenti grūdus iš trijų Ukrainos Juodosios jūros uostų. Liepą Rusija pasitraukė iš šio susitarimo, o tada pradėjo pakartotinius oro smūgius prieš Ukrainos uostų infrastruktūrą.

NATO narė Turkija tikisi pasinaudoti susitarimu dėl grūdų kaip pagrindu atnaujinti taikos derybas tarp Maskvos ir Kyjivo.

Ankarai pavyko išlaikyti draugiškus ryšius su abiem pusėmis per visą karo laikotarpį. Ji vengė palaikyti Rusijai įvestas Vakarų sankcijas, tačiau tiekė ginklus Ukrainai.

Žada paskelbti „labai svarbų pranešimą“

R. T. Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad po derybų su Rusijos prezidentu V. Putinu padarys „labai svarbų“ pranešimą dėl Ukrainos grūdų eksporto.

„Manau, kad pranešimas, kuris bus paskelbtas spaudos konferencijoje po mūsų susitikimo, bus labai svarbus pasauliui, ypač besivystančioms Afrikos šalims“, – sakė R. T. Erdoganas, pradėdamas susitikimą su V. Putinu.

R. T. Erdoganas, lydimas gausios delegacijos, į kurią įeina Turkijos gynybos, užsienio reikalų, energetikos ir finansų ministrai, surengė pirmąjį asmeninį susitikimą su V. Putinu nuo savo perrinkimo gegužės mėnesį.

Turkija bandys atgaivinti JT remiamą susitarimą, pagal kurį buvo leista saugiai gabenti grūdus iš trijų Ukrainos Juodosios jūros uostų.

Turkijos ir Rusijos ryšiai stiprėja keliose srityse, įskaitant energetiką.

R. T. Erdoganas sakė, kad jo vyriausybė nori padidinti metinę prekybą su Rusija nuo 62 mlrd. dolerių iki 100 mlrd. dolerių ir pridūrė, kad remia Maskvos siekį dalį šios prekybos perversti į liras ir rublius.

„Manau, kad perėjimas prie vietinių valiutų yra labai svarbus dvišaliams santykiams“, – sakė R. T. Erdoganas.