Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pasisekė prasiveržti pro vadinamąją Surovikino liniją prie Verbovojės kaimo, praneša žiniasklaida.

Pavadinta Rusijos generolo, kuris iki gruodžio vadovavo pajėgoms Ukrainoje, o po „Wagner“ maišto buvo sulaikytas ir neteko postų, garbei ši gynybos linija buvo sudaryta iš trijų ištisinių vadinamųjų „drakono dantų“ – betoninių piramidžių, turėjusių sustabdyti tankus – eilių. Tik tie „dantys“, kuriuos Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas palygino viduramžiais paplitusia gynybos taktika, Ukrainos pajėgas pakeliui į pagrindinę ataką sustabdė tik parai, rašo „Bild“ korespondentas Julianas Repke.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas trečiadienį patvirtino sėkmę kryptimis „Novodanilivka-Novoprokopivka ir Mala Tokmačka-Verbovojė“ ir pranešė, kad ukrainiečių pajėgos įsitvirtina pasiektose teritorijose.

Tam, kad pavyktų pralaužti gynybą Zaporižios srityje ir pajudėti Melitopolio kryptimi, perkertant „sausumos tiltą į Krymą“, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybė į mūšį pasiuntė vieną iš paskutinių prieinamų rezervinių dalinių.

82-oji Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šturmo desanto brigada, kurią sudaro du tūkstančiai žmonių, aprūpinta britų tankais „Challenger“ ir pėstininkų kovos mašinomis „Marder“ ir „Stryker“, rugpjūčio viduryje buvo perkelta į Robotybės rajoną, rašė „Forbes“. Tada Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko atsiimti Urožainę, kur yra vienas iš rusų geriausiai įtvirtintų rajonų. Antroji Rusijos gynybos linija Zaporižioje galimai silpnesnė nei pirmoji, yra rašę Karo tyrimų instituto (ISW) ekspertai.