Karinių oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ignatas teigė, kad „Juice“ buvo jaunas karininkas, pagarsėjęs „nepaprastomis žiniomis ir nepaprastais gabumais“.

„Majoras Andrijus Pilščykovas savo trumpą, bet labai ryškų gyvenimą paskyrė kovinei aviacijai, jis svajojo apie F-16 lėktuvus Ukrainos danguje, – rašė J. Ignatas jam atminti skirtoje žinutėje, paviešintoje socialinėje žiniasklaidoje. – Tu buvai daugiau nei draugas. Ilsėkis ramybėje, tiek daug dėl mūsų padarei.“

„Juice“ dalyvavo Kyjivo ir kitų teritorijų oro gynyboje. 2022 metų gegužės 7 dienos duomenimis, jis koviniuose skrydžiuose buvo praleidęs 500 valandų, rašo BBC.

Draugai socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė užuojautas ir dalijosi prisiminimais apie pilotą.

„Svajojai apie F-16 ir buvai sulaukęs žinių, kad jie bus perduoti. Tu mylėjai savo paukštį ir tikrąja prasme gyvenai dangumi. Esu dėkingas už svarbias gyvenimo pamokas ir užsidegimą, kuris būtinai išliks Karinėse oro pajėgose.... Atminsime amžinai, „Juice“. Dabar tu tikrąja prasme saugosi mus iš dangaus“, – rašė piloto bičiulis ir partijos „Demokratična sokira“ patarėjas Pavelas Pocelujevas.

„Juice“ dėjo daug pastangų, kad Ukrainai būtų perduoti naikintuvai F-16. Per interviu „Washington Post“, „Financial Times“, CNN, „Fox News“ ir „BBC News“ jis ragino Vakarų partnerius suteikti šiuos orlaivius Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Vakarų ginklų, kurią galima sumontuoti į F-16, diapazonas leistų perimti sparnuotąsias raketas „dideliu atstumu prie pat mūsų sienų, užuot bandžius jas sugaudyti kažkur centriniuose Ukrainos rajonuose“, yra sakęs jis per interviu BBC.

„Ir štai, kai jau buvo priimtas sprendimas pristatyti šiuos naikintuvus, Andrijus išskrido į savo paskutinį skrydį... Ukrainos aviacijos diena šiandien yra aptemdyta“, – rašė jo draugas Vitalijus Trubnikovas.

„Tu esi geriausias iš geriausių pilotų Ukrainos aviacijos istorijoje. Tavo aistra, atkaklumas ir atsidavimas mūsų svajonę apie F-16 pavertė įmanoma. Tau tik truputį pritrūko laiko, kad, kaip pats sakydavai, „pagaliau įvaldytum naują tipą“, – rašė jo draugė Tatjana Ševčiuk.

Nuo pat Rusijos invazijos pradžios Ukrainos karinės oro pajėgos patyrė rimtų nuostolių, nors konkrečių skaičių niekada neskelbė. Prieš kelias savaites rusai apšaudė Priekarpatę. Tuomet pasirodė liudijimų, kad šios atakos taikiniu buvo ten besitreniruojantys jauni ukrainiečių pilotai.

Ukrainai neseniai pavyko susitarti su Vakarų partnerėmis dėl JAV naikintuvų F-16 perdavimo. Kyjivas jau seniai prašo šios technikos ir tvirtina, kad būtent ji pakeistų karo eigą.


Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms reikia ir šių lėktuvų, ir pilotų, kurie mokėtų juos valdyti. Ukrainiečių pilotų mokymai skraidyti su F-16 jau prasidėjo. Vienas iš F-16 pilotų turėjo būti ir „Juice“.

Tiriamos trys nelaimės versijos


Trijų pilotų žūtis – skaudi žinia Kyjivui, kuris siekia įsigyti pažangių F-16 naikintuvų, kad sustiprintų savo sovietinių laikų oro pajėgas ir galėtų toliau vykdyti kontrpuolimą.

„Reiškiame užuojautą aukų šeimoms. Tai skaudi ir neatitaisoma netektis visiems mums“, – pareiškė Ukrainos karinės oro pajėgos, pavadinusios avariją siaubinga.

Generalinė prokuratūra „Telegram“ paskelbė iškėlusi baudžiamąją bylą dėl skrydžių taisyklių pažeidimo. Ikiteisminį tyrimą atlieka Valstybinis tyrimų biuras.

Kaip pirmadienį pranešė Ukrainos valstybinio tyrimų biuro patarėja komunikacijos klausimais Tatjana Sapian, tiriamos trys nelaimės versijos.

Jos teigimu, incidentas buvo klasifikuotas pagal straipsnį dėl skrydžių ar pasiruošimo skrydžiams taisyklių pažeidimų. Tiesa, aviakatastrofos tyrimo metu bus analizuojamos techninio gedimo, pilotų klaidos ir pažeidimų organizuojant skrydžius versijos.