Kaip pranešė Rusijos viešosios nuomonės tyrimo centras, daugiau kaip pusė gyventojų (62 proc.) per balandį surengtą apklausą pareiškė, kad gegužės 1-oji jiems - papildoma galimybė pailsėti, gerai praleisti laiką. Norinčiųjų grąžinti šiai dienai pirminę "klasinę esmę" ir laikančiųjų ją darbo žmonių kovos už savo teises diena, palyginti nedaug - 12 proc.

Šiek tiek daugiau tų, kurie ilgisi sovietmečio ir masinių eitynių, traktuodami šią dieną kaip darbo ir socialinės santarvės šventę - 23 proc.

Skirtingo amžiaus atstovų nuomonės skiriasi. Antai, klasinį šventės pobūdį pirmiausia akcentuoja pačios vyriausios amžiaus grupės atstovai (22 proc.), be to, jie norėtų jai grąžinti ir "sovietinį formatą" - 32 proc. Jaunesni piliečiai šią dieną vadina papildoma galimybe pailsėti (76 proc.).

Didžioji dauguma apklaustųjų ketina laisvas dienas skirti šeimai ir vaikams (24 proc.), eiti į svečius (18 proc.) arba vykti į sodus (17 proc.).

9 proc. piliečių apskritai neketina švęsti gegužės 1-osios. Beje, pernai padėtis buvo maždaug tokia pat, pažymi sociologai.