Pranešime rašoma, kad I. Strelkovas „atvirai ir argumentuotai kritikavo valdžios atstovų veiksmus“, bet žodžio laisvė, kurią užtikrino valstybė, rodė tai, kad šalies vadovybė laikosi Konstitucijos 29-o straipsnio.

I. Strelkovo bendražygiai pareiškė, kad po „Wagner“ maišto jis siekė, kad [privačios karinės] kompanijos ir jos vadovo Jevgenijaus Prigožino veiksmai būtų pasmerkti valstybinius lygiu, „tuo sukeldamas grėsmę savo adresu“.

„Manome, kad šiandieninis sulaikymas kenkia šalies gyventojų pasitikėjimą teisėsaugos institucijomis, kad tai – nesąžiningos kovos su Igoriu Ivanovičiumi pratęsimas ir turi ypatingai negatyvių padarinių šalies stabilumui specialiosios karinės operacijos sąlygomis. Reiškiame besąlyginį palaikymą Igoriui Ivanovičiui, kaip „Įpykusių patriotų klubo“ lyderiui, reikalaujame teisėsaugos institucijų darbuotojų išleisti I. Strelkovą į laisvę ir paviešinti visus eilinės provokacijos užsakovus“, – rašoma pranešime.

Ukrainos žvalgybos atstovas: Girkino sulaikymas rodo vidines Kremliaus kovas

Buvusio separatistų lyderio Igorio Girkino (Strelkovo) sulaikymas Rusijoje rodo, kad tarp Kremliaus bokštų prasidėjo aktyvios vidaus kovos.

Tai praneša „RBC-Ukraina“, remdamasi Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GUR) atstovo Andrejaus Jusovo pareiškimu per naujienų telemaratoną.

„Puškinas prisirašė, Gagarinas prisiskraidė, o Girkinas prisišnekėjo. Tai geros naujienos. Ten vorų stiklainyje ir toliau vyksta aktyvus judėjimas. Galime palinkėti sėkmės visiems proceso dalyviams“, – sakė A. Jusovas.

Pasak jo, anksčiau tokie procesai Kremliaus viduje vyko labiau paslėpta forma, tačiau po privačios karinės bendrovės „Wagner“ įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino bandymo maištauti jie „vis dažniau ėmė lįsti į viešumą“.

A. Jusovas pastebėjo, kad situacija paradoksali, nes į Maskvą vyko ir lėktuvus numušinėjo Jevgenijus Prigožinas, o sulaikytas I. Girkinas. Tokia yra Vladimiro Putino režimo ypatybė.

„Problema yra ne pats Girkinas. Jis ir anksčiau nesielgė kaip nepriklausoma figūra. Vadinasi, Kremliaus bokštų gyventojai pereina į aktyvią vidinės konfrontacijos fazę. Ir čia tikrai galima pasakyti, kas bus toliau“, – pridūrė GUR atstovas.

„RBC-Ukraina“ primena, kad penktadienį Rusijos žiniasklaida pradėjo skelbti žinias apie I. Girkino sulaikymą.

Buvusio separatistų lyderio žmona sakė, kad namus atvyko Rusijos Federacijos Tyrimų komiteto atstovai jo sulaikyti. Pasak jos, I. Girkinas apkaltintas ekstremizmu pagal Rusijos baudžiamąjį kodeksą, jam gresia iki 20 metų kalėjimo.