„Bet kokiu atveju kol kas nėra jokių kontrpuolimo rezultatų“, sakė V. Putinas per Kremliaus Saugumo tarybos posėdį, kurį transliavo televizija.

Kyjivas, sukaupęs Vakarų ginklų atsargų, praėjusį mėnesį pradėjo ilgai lauktą kontrpuolimą.

„Nepadeda nei milžiniški ištekliai, kurie buvo perpumpuoti Kyjivo režimui, nei vakarietiškų ginklų, tankų, artilerijos, šarvuočių ir raketų atsargos“, – sakė V. Putinas.

Maskvos pajėgos tebėra užėmusios dideles pietų ir rytų Ukrainos teritorijas, o didelės fronto atkarpos yra įšaldytos.

Anksčiau šią savaitę aukšto rango prezidento padėjėjas Kyjive AFP sakė, kad operacija bus „ilga ir sunki“, ir paragino sąjungininkus siųsti daugiau šarvuočių ir ginklų.

Lenkija, viena iš tvirčiausių Ukrainos sąjungininkių, tiekia Kyjivui ginklų ir priima pabėgėlius. Tačiau ji nerodo intereso siųsti karius į Ukrainą.

V. Putinas išskyrė Lenkiją ir apkaltino jos vadovus bandymu „tiesiogiai įsikišti į konfliktą“ ir užimti Ukrainos žemes.

Lenkija sustiprino savo gynybą pasienyje Baltarusija, į kurią po nutraukto maišto Rusijoje persikėlė samdinių grupuotės „Wagner“ kovotojai.

Baltarusijos teritorija, kuri ribojasi su Ukraina, ES ir NATO narėmis Lenkija ir Lietuva, tapo Rusijos puolimo Ukrainoje placdarmu. Be to, dabar Rusija pradėjo gabenti į Baltarusiją taktines branduolines galvutes.

V. Putinas perspėjo, kad Maskva panaudos „visas mūsų turimas priemones“, kad apsaugotų Baltarusiją užpuolimo atveju. „Agresija prieš Baltarusiją reikš agresiją prieš Rusijos Federaciją“, – sakė jis.