Kaip sakė žurnalistams policijos vyresnysis pareigūnas Baburao Mahamunis, į Punos miestą važiavęs autobusas po vidurnakčio trenkėsi į stulpą ir apvirto, užsiliepsnojo jo dyzelino bakas.

„Autobuse buvo apie 30-35 žmones. Žuvo 25 žmonės, dar aštuoni buvo sužeisti", – pranešė pareigūnas.

Sužeistieji, įskaitant autobuso vairuotoją, buvo nugabenti į ligoninę netoli nelaimės vietos Maharaštros valstijoje, už maždaug 400 kilometrų į rytus nuo Indijos finansų sostinės Mumbajaus.

Policija pranešė pradėjusi avarijos aplinkybių tyrimą.

„Šiuo metu pirmenybė teikiama kūnų identifikavimui ir jų perdavimui šeimos nariams“, – vietos žiniasklaida citavo policijos inspektorių Sunilą Kadasanę.

Kadruose matyti, kad autobusas skendėjo liepsnose.

Tarp žuvusiųjų yra trys vaikai, žurnalistams sakė policijos pareigūnas.

„Labai liūdžiu dėl siaubingos autobuso avarijos Buldhanoje, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis. - Mano mintys ir maldos yra su žuvusiųjų šeimomis. Tegul sužeistieji kuo greičiau pasveiksta".

Maharaštros vyriausybė pažadėjo 500 000 rupijų (6 100 dolerių) kompensacijas žuvusiųjų šeimoms.

Nelaimingi atsitikimai dažnai nutinka Indijos keliuose, kurie yra prastai prižiūrimi ir liūdnai garsėja kaip pavojingi.

Pagrindinės avarijų priežastys – leistino greičio viršijimas, kiti eismo taisyklių pažeidimai.

Pasaulio banko duomenimis, paskelbtais 2021 metais, Indijai tenka 11 proc. viso pasaulio keliuose žuvusių žmonių, nors joje yra tik vienas procentas pasaulio transporto priemonių.

Toje pačioje ataskaitoje apskaičiuota, kad kasmet Indijoje įvyksta 150 000 automobilių avarijų, kurios pareikalauja aukų, t. y. kas keturios minutės šalies keliuose žūsta žmogus.

Gegužę Indijoje autobusui nuvažiavus nuo tilto žuvo mažiausiai 21 žmogus, pranešama, kad vairuotojas užmigo prie vairo.

O pernai spalį šiaurės Indijoje vestuvininkus vežusiam autobusui nuvažiavus nuo kelio ir įkritus į gilų tarpeklį žuvo mažiausiai 31 žmogus.