Birželio 27 dienos nuotraukoje, kurią gavo „BBC Verify“ ir apie kurią pirmasis pranešė Laisvosios Europos radijas, matyti, kad bazėje statomos palapinės ar panašūs statiniai.
Ankstesnėse nuotraukose, darytose birželio viduryje, karinio komplekso laukai yra beveik tušti.
Palydovinėse nuotraukose matoma bazė yra maždaug už 21 km nuo Asipovičų miesto – maždaug už 100 km nuo sostinės Minsko. Rusijos žiniasklaidoje ši vietovė buvo minima kaip vieta, kurioje galėjo apsistoti „Wagner“ kovotojai.
New satellite images of the construction of a camp near Asipovichy: @nytimes published new satellite images by Planet Labs of the territory of the former military unit No. 61732 in Tsel village (Asipovichy district, Mahiliou region) dated 27.06.@nytimes @ckoettl
— Belarusian Hajun project (@Hajun_BY) June 29, 2023
1/4 pic.twitter.com/ZJ0Q1rhyBs
Aliaksandras Lukašenka pasiūlė priimti „Wagner" kovotojus į savo šalį, į kurią, kaip manoma, buvo ištremtas ir Jevgenijus Prigožinas.
Baltarusijos lyderis taip pat minėjo apleistą karinę bazę, tačiau konkrečios vietos nenurodė. „Ten yra tvora, viskas yra, statykitės savo palapines“, – teigė jis.
Nuo to karto spėlionių objektu tapo netoli Asipovičų esanti bazė, kurioje anksčiau buvo įsikūrusi Baltarusijos 465-oji raketinė brigada, kol 2018 metais ji buvo perkelta į kitą vietą.
Birželio 27 dieną daryta nuotrauka pasižymi maža skiriamąja geba, todėl tiksliai pasakyti, kas ten statoma, yra sudėtinga, tačiau akivaizdu, kad nuo birželio vidurio ten įvyko pokyčių.
Nuotraukoje matyti kelios stačiakampių statinių linijos, kurios primena kitose šio regiono karinėse bazėse matytas palapines.
Kas atsakingas už šių statinių pastatymą, neaišku.
Ukrainos karinis ekspertas Olegas Ždanovas Laisvosios Europos radijui sakė, kad tai, jog „Wagner“ kariai būtų pradėję statyti stovyklą, kai nuo maišto praėjo tiek nedaug laiko, yra „nerealistiška“.
Tačiau Londono Karališkojo koledžo Karo studijų fakulteto tyrinėtoja Marina Miron, kurios specializacija yra Rusijos kariuomenė, teigė, kad tai yra įmanoma.
„Ji [„Wagner“] nėra panaši į kariuomenę, kurioje viskas vyksta lėtai... Jei jie sugebėjo per vieną dieną įveikti pusę kelio iki Maskvos, tikėtina, kad jie jau galėjo pradėti statyti stovyklas Baltarusijoje“, – sakė ji.