JAV atnaujina „žinutę, kurią jau anksčiau esame viešai ir privačiai perdavę šioms šalims – t. y. kad kai tik į šalį patenka „Wagner“, kartu ateina mirtis ir destrukcija“, žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Matthew Milleris.

„Matome, kaip „Wagner“ išnaudoja vietos gyventojus, matome, kaip jie išgauna vietos turtus, matome, kaip jie pažeidinėja žmogaus teises, – sakė jis. – Tai, kas įvyko savaitgalį, sustiprina mūsų išsakytą susirūpinimą dėl nestabilumo, kurį „Wagner“ atsineša su savimi, kai įsitraukia į konfliktą“.

Rusijos sukarinta grupuotė vis aktyviau veikia Afrikoje, o Malio karinė chunta jos karius samdo ir diplomatine prasme stoja Rusijos pusėn po to, kai pablogėjo santykiai su buvusia kolonijine valstybe Prancūzija.

JT žmogaus teisių institucija praėjusį mėnesį pranešė, kad užsienio pajėgos, kurias JAV įvardijo kaip „Wagner“, prisidėjo prie mažiausiai 500 žmonių nužudymo 2022 metų kovo mėnesį centriniame Malio mieste Mouroje.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu valstybinei televizijai RT pirmadienį sakė, kad Rusijos „instruktoriai“ tęs savo darbą tiek Malyje, tiek Centrinės Afrikos Respublikoje.

S. Lavrovas sakė, kad Europa ir ypač Prancūzija „apleido“ abi Afrikos šalis, kurios savo ruožtu paprašė Rusijos ir „Wagner“ atsiųsti karinių instruktorių ir „užtikrinti jų vadovų saugumą“.

„Wagner“ vadas Jevgenijus Prigožinas savaitgalį surengė trumpą maištą, jo pajėgos pajudėjo Maskvos link, o paskui sudarė susitarimą, pagal kurį Kremlius pareiškė, kad jis galės saugiai išvykti į Baltarusiją.