Kaip rašoma organizacijos oficialioje interneto svetainėje paskelbtame protokole, už ruso paskyrimą į šį postą dvejiems metams balsavo 14 šalių: Austrija, Argentina, Bahreinas, Iranas, Ispanija, Kataras, Kinija, Korėja, Kuveitas, Meksika, Rusijos Federacija, Saudo Arabija, Tailandas ir Ukraina.

Prieš balsavo Kanada, Danija, Suomija, Norvegija ir Jungtinė Karalystė.

Balsavimas ISO

Šioje tarptautinėje organizacijoje Ukrainai atstovauja nacionalinis standartizacijos organas – valstybės įmonė „Ukrainos standartizacijos, sertifikavimo ir kokybės problemų mokslinių tyrimų ir mokymų centras“ („UkrNDNC“), kuri yra pavaldi Ukrainos ekonomikos ministerijai.

UNIAN prašė Ekonomikos ministerijos paaiškinti, kodėl daugiau nei pusantrų metų tebesitęsiant plataus masto karui Ukraina palaikė Rusijos atstovą tarptautinėje organizacijoje.

Vėliau portalas, remdamasis šaltiniais, pranešė, kad Ukraina atšaukia savo balsą, o už S. Baranovą balsavęs Ukrainos atstovas Olehas Švydkis esą bus nušalintas.

„UkrNDNC“ yra pagrindinė standartizacijos srities organizacija Ukrainoje, pripažinta nacionaliniu, tarptautiniu ir europiniu lygmeniu.