Kaip skelbia gazeta.pl, kelio ženklai pradėti keisti Varmijos Mozūrų vaivadijoje. Leidinio duomenimis, iš viso yra 26 ženklai, vedantys į Kaliningradą, visus juos ketinama pakeisti.

Lenkijos infrastruktūros ministerija tviteryje pasidalino nuotraukomis, kuriose užfiksuota, kaip atliekami darbai.

Ženklai keičiami todėl, kad Už Lenkijos ribų esančių geografinių objektų pavadinimų standartizavimo komisija neseniai nusprendė nebevadinti Kaliningrado ir Kaliningrado srities rusiškais pavadinimais.


Dabar Kaliningradą Lenkijoje rekomenduojama vadinti tik lenkiškai – Krolewiec (Karaliaučius).

„Miestas, šiuo metu rusiškai vadinamas Kaliningradu, Lenkijoje žinomas tradiciniu pavadinimu Krolewiec“, – teigiama komisijos pareiškime. O dabartinis rusiškas pavadinimas yra „dirbtinis, nesusijęs nei su miestu, nei su sritimi“.

„Michailo Kalinino, nusikaltėlio ir nusikaltimų bendrininko, kalto ir dėl masinio lenkų sušaudymo netoli sienos su Lenkija stovinčiame mieste (Katynės žudynės), pavardė Lenkijoje pasižymi neigiamomis emocinėmis konotacijomis“, – nurodoma pareiškime.

„Įvykiai, susiję su Rusijos agresija prieš Ukrainą, vadinamojo rusų pasaulio primetimas, Rusijos informacinis karas skatina kitaip pažvelgti į pavadinimus, kuriems Lenkijoje nepritariama“, – pabrėžė komisija.