D. Tusko ir V. Putino susitikimas įvyko 2009 metų rugsėjo 1 dieną šiaurės Lenkijos pajūrio kurorto Sopoto prieplaukoje, pažymint Antrojo pasaulinio karo pradžios 70-ąsias metines. Pasak D. Tusko, kuris tuo metu irgi buvo Lenkijos ministras pirmininkas, pokalbis buvo mandagaus pobūdžio.

„Norime išsiaiškinti, apie ką Vladimiras Putinas kalbėjosi su Donaldu Tusku Sopoto prieplaukoje“, – sakė M. Morawieckis ketvirtadienį paskelbtame interviu savaitraščiui „Wprost“, atsakydamas į klausimą, ar komisija nėra priemonė, skirta pašalinti D. Tuską iš politikos.

Kalbėdamas apie Lenkijos opozicijos, JAV valstybės departamento ir EK kritiką šios komisijos atžvilgiu, M. Morawieckis pažymėjo, kad panašios institucijos veikia ir kitose ES šalyse, įskaitant Prancūziją. Pasak jo, panašios komisijos turėtų būti įsteigtos visose Europos šalyse, nes „Rusijos propaganda mūsų žemyne yra visagalė“.

Komisija turės galią panaikinti administracinį sprendimą, kuris, jos nuomone, buvo priimtas dėl Rusijos įtakos, o tokius sprendimus priėmusiems asmenims galės uždrausti iki 10 metų eiti viešąsias pareigas, susijusias su valstybės lėšomis.

Taip pat ji turės teisę iki 10 metų atimti iš tų asmenų leidimus dirbti su slapta informacija.