„Jau praėjo nemažai laiko, kai pastarąjį kartą kalbėjomės telefonu. Tačiau atėjus laikui planuoju dar kartą pasikalbėti su V. Putinu“, – penktadienį publikuotame interviu laikraščiui „Koelner Stadt-Anzeiger“ sakė O. Scholzas.

Pastarąjį kartą vadovai kalbėjosi telefonu gruodžio pradžioje. Per valandą trukusį pokalbį O. Scholzas ragino V. Putiną išvesti Maskvos kariuomenę iš Ukrainos, o Rusijos lyderis kaltino Vakarus vykdant „destruktyvią“ politiką. Nuo tada įtampa tarp Maskvos ir Berlyno tik paaštrėjo, ypač dėl O. Scholzo vyriausybės sausį priimto sprendimo leisti siųsti į Ukrainą vokiečių gamybos sunkiuosius kovinius tankus.

O. Scholzas tvirtino laikraščiui, kad jo tikslas išlieka „aktyviai remti Ukrainą“, bet „tuo pačiu užkirsti kelią tiesioginiam NATO ir Rusijos konfliktui“. „Ir niekada neveikti vieniems, o glaudžiai bendradarbiaujant su draugais ir sąjungininkais“, – sakė jis.

Paklaustas apie perspektyvą sustabdyti karą derybomis, O. Scholzas teigė, kad V. Putinas turi suprasti, jog karo negalima užbaigti „kokia nors įšaldančia taika“. „Pavyzdžiui, paverčiant dabartinę fronto liniją nauja „siena“ tarp Rusijos ir Ukrainos“, – sakė jis. „Kalba eina apie sąžiningą taiką, o tam būtina sąlyga yra Rusijos kariuomenės išvedimas“, – pridūrė jis.

Rusijos ir Vokietijos santykiai ypač pašlijo, kai pernai vasarį Maskva pasiuntė kariuomenę į Ukrainą. Invazija ir Maskvos veiksmai sumažinant dujų tiekimą Europai ypač skaudžiai paveikė Vokietiją, nes šalies ekonomika buvo ypač priklausoma nuo pigios energijos iš Rusijos. Karas paskatino Vokietiją atsisakyti pacifistinės pozicijos, Berlynas pradėjo siųsti Kyjivui ginklus, kad padėtų atremti Maskvos puolimą.