Propagandistai, remdamiesi „nežinomu“ šaltiniu, trečiadienį skelbė, neva V. Zalužnas „gegužės pradžioje prie Chersono patyrė galvos traumą ir šrapnelio žaizdų per rusų raketos smūgį, kurio taikiniu buvo karinės vadovybės punktas“.

Propagandistai savo teiginius bandė pagrįsti tuo, neva V. Zalužno puslapiuose socialiniuose tinkluose nuo gegužės nėra naujų nuotraukų.

Iš tiesų bent viena nuotrauka Ukrainos žiniasklaidoje buvo publikuota gegužės 12 dieną. Tuomet skelbta, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas dalyvavo vienos ukrainiečių poros vestuvėse. Tiesa, neaišku, kada daryta ši nuotrauka. Paties V. Zalužno feisbuko puslapyje paskutinė nuotrauka skelbta balandžio 30 dieną.

Rusijos propaganda V. Zalužną „laidoja“ jau nuo gegužės pradžios – pasak ukrainiečių, rusai naudojasi tuo, kad dėl situacijos fronte generolas rečiau matomas žiniasklaidoje.

Tačiau ukrainiečių žiniasklaida pabrėžia, kad bent jau paskutiniu metu V. Zalužnas gegužės 19 dieną pasirodė viešumoje vaizdo konferencijoje Odesos teisės akademijoje, o pirmadienį telefonu kalbėjosi su Jungtinių Valstijų pajėgų vadu Europoje Christopheriu G. Cavoliu.

Rusijos propagandinė žiniasklaida tikina, esą V. Zalužnas buvo sužeistas gegužės 8 dieną Dniepropetrovsko Pavlograde. Ukrainos gynybos ministerija jau anksčiau tai paneigė.

Rusų informacinę kampaniją dėl V. Zalužno Ukrainos gynybos viceministrė Anna Maliar anksčiau šį mėnesį aiškino tuo, kad sunkių kovų Bachmute įkarštyje Rusija nori demoralizuoti Ukrainos karius.

„Spaudimas Bachmute pasiekė tokį piką, kai net keli mūsų demoralizuoti kariai jiems gali pagerinti situaciją“, – teigė ji.

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus Oleksijaus Danilovo aiškinimu, Rusijos propagandistai tokiomis žinutėmis apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vado V. Zalužno „sužalojimus“ ar net „mirtį“ bando dangstyti informaciją apie operaciją Belgorodo srityje.

„Jie nori kažkaip nukreipti dėmesį informacinėje erdvėje nuo gėdingų nesėkmių, kurias patyrė savo teritorijose, kai Rusijos Federacijos piliečiai buvo Rusijoje. Žinoma, dabar jiems reikalingas koks nors naujienų vertas pretekstas, galintis permušti šią informacinę bangą“, – trečiadienį teigė O. Danilovas.

Jis taip pat tvirtino, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadui viskas gerai – jis sveikas ir gyvas. O. Danilovas patikslino, kad V. Zalužnas dalyvavo vakarykščiame karinės vadovybės susirinkime.

„Ukrainos prezidentas ir vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Volodymyras Zelenskis 2023 metų gegužės 24 dieną 10 val. dalyvavo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadui Valerijui Zalužnui ir kitiems karinėms vadovybės nariams pristatant naujausią ataskaitą“, – tviteryje rašė jis.