„Tikėtina, kad įsisenėjusios Rusijos kovinio pajėgumo problemos, paaštrintos tebesitęsiančių sekinančių atakų Bachmuto rajone, labai varžo Rusijos pajėgų galimybes šiame rajone gintis nuo lokalių Ukrainos kontratakų“, – sakoma ataskaitoje.

KSI pateikia 72-osios atskirosios motorizuotųjų šaulių brigados pavyzdį – ji jau tapo daugelio endeminių pajėgų generavimo problemų, kurias nuolat patiria Rusijos kariuomenė, simboliu.

2022 m. rugpjūčio 7 d. KSI pranešė, kad Rusijos Orenburgo regione formuojama 72-oji motorizuotųjų šaulių brigada yra 3-ojo armijos korpuso, naujos 2022 m. sukurtos struktūros, daugiausia sudarytos iš savanorių batalionų, dalis. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, 3-asis armijos korpusas 2022 m. rugsėjį buvo dislokuotas Charkivo srityje, ten per Ukrainos surengtą kontrpuolimą korpuso sudedamosios dalys, tarp jų greičiausiai ir 72-oji motorizuotųjų šaulių brigada, iš esmės buvo sunaikintos.

KSI taip pat priminė, kad Ukrainos žiniasklaidos teigimu, išlikę 72-osios atskirosios motorizuotosios šaulių brigados elementai po kontrpuolimo Charkivo srityje galėjo persidislokuoti į Mykolajivo sritį, kur dar kartą patyrė nuostolių per Ukrainos kontrpuolimą pietuose 2022 m. spalį.

KSI negali patvirtinti, kur buvo dislokuota 72-oji brigada po Rusijos pajėgų pasitraukimo iš vakarinio (dešiniojo) Dnipro upės kranto. Tačiau, pasak analitikų, labai tikėtina, kad ir kokie 72-osios brigados elementai neseniai buvo dislokuoti regione aplink Bachmutą, jie neveikia visa jėga.

Pranešime sakoma, jog tai, kad Bachmuto ašyje Rusijos karinė vadovybė vis tiek pasitelkia du kartus iš eilės sumuštos brigados elementus kartu su nualintomis „Vagner“ pajėgomis, tikriausiai suteikia Ukrainos pajėgoms galimybių rengti ribotas kontratakas.