Pranešama, kad užsiliepsnojo rezervuarai su mazutu, o ugnis išplito 500 kvadratinių metrų plote. Tai skelbia Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovai, nepatikslindami gaisro priežasties.

Tai jau mažiausiai trečias tokio didelio masto degalų atsargų gaisras Rusijoje, kilęs vien gegužės 4 dieną. Anksti ryte bepiločiai atakavo naftos perdirbimo gamyklas Krasnodaro krašte bei Rostovo srityje.

Kaip skelbta anksčiau, naktį į ketvirtadienį dronas esą atakavo naftos perdirbimo gamyklą Rusijos Rostovo srityje. Apie tai savo „Telegram“ kanale rašo srities gubernatorius Vasilijus Golubevas.

Jo duomenimis, gaisras, kilęs po sprogimo, „iš karto užgesintas“, žala infrastruktūrai „nereikšminga“.

Rostovo sritis ribojasi su Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko sritimis.

O Pietų Rusijoje ketvirtadienį kilo didelis gaisras degalų saugykloje netoli Krymo pusiasalio.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi gelbėjimo tarnybomis, pranešė, kad gaisrą įplieskė dronų ataka. Esą smogta naftos perdirbimo įmonės Ilskio vietovėje degalų saugyklai.

Jau ankstesnę naktį būta panašaus incidento už 50 km esančioje Volnos gyvenvietėje Tamanės rajone, kuris taip pat yra Pietų Rusijos Krasnodaro regione. Ir čia užsiliepsnojo kuro rezervuaras. Ir čia gaisro priežastimi įvardyta drono ataka. Volnos pakraštyje yra didelis naftos ir naftos produktų perkrovimo terminalas – šie tada laivais gabenami Juodąja jūra.

Pastaruoju metu Rusijoje daugėja išpuolių prieš strategiškai svarbią infrastruktūrą. Savaitgalį dronas padegė degalų saugyklą 2014 m. Rusijoje aneksuotame Kryme. Nors Kyjivas tiesiogiai atsakomybės už tai neprisiėmė, tačiau Ukrainos karinės žvalgybos atstovas pareiškė, kad sprogimai tęsis. Jis patarė gyventojams Kryme laikytis atokiai nuo karinių objektų.

Antradienį Vakarų Rusijos Briansko regione netrukus vienas po kito po sprogimų nuo bėgių nuriedėjo du krovininiai traukiniai. Ir šiais atvejais Rusija kalbėjo apie dronų ataką.

Minėti regionai yra netoli Ukrainos. Netrukus laukiama Kyjivo kontrpuolimo Rusijos užimtoms teritorijoms išlaisvinti. Išpuoliai gali būti pasirengimo tam dalis.