Sekmadienio popietę iš Ukrainos, kaip teigiama, buvo paleistas dronas UJ-22, kurio veikimo nuotolis siekia iki 800 km. Jis esą gabeno „30 blokų C4 sprogmenų, kurių bendras svoris – 17 kg“.

Taikinys esą buvo netoli Maskvos esantis Rudnevo pramonės parkas, kur galėjo įvykti V. Putino vizitas, tačiau dronas nukrito maždaug 20 km nuo parko.

Rusijos propagandistas Pavelas Zarubinas sekmadienio rytą pranešė, kad Rusijos prezidentas planuoja apsilankyti šiame pramonės parke, tačiau, kada tiksliai turėtų įvykti vizitas, jis nepasakė.

Rusijos gyventojai tuo metu skelbė vaizdų iš Rudnevo pramonės parko, kuriuose priešais pagrindinį pastatą matyti pilka veja, apipurkšta žaliais dažais, kas palaikyta požymiu, jog netrukus atvyks V. Putinas, mat Rusijos prezidento pavaldiniai nuolat nori priversti jį galvoti, kad „Rusija klesti“, rašo „Bild“.


Iš tiesų V. Putinas ten neapsilankė iki šiol. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pirmadienį sakė, kad Rusijos prezidentas dirba Kremliuje ir didelių viešų renginių neplanuoja. Dabar Kremlius skelbia, kad Rudnevo pramonės parke V. Putinas apsilankys ketvirtadienį.

Apie tariamą pasikėsinimą į Rusijos prezidento gyvybę rašantis „Bild“ cituoja ukrainiečių aktyvistą Jurijų Romanenką, kuris, kaip teigiama, palaiko glaudžius ryšius su Kyjivo slaptosiomis tarnybomis.

„Praeitą savaitę mūsų žvalgybos pareigūnai gavo informaciją apie V. Putino kelionę į Rudnevo pramonės parką. Dėl to mūsų dronas kamikadzė pakilo, praskriejo per visą Rusijos Federacijos oro gynybą ir sudužo netoli pramonės parko“, – rašė J. Romanenka, kurį cituoja leidinys.

„Delfi“ primena, kad pirmadienį Rusijos žiniasklaidos priemonės iš tiesų pranešė apie į rytus nuo Maskvos sudužusį droną UJ-22.


Remiantis valstybinės Rusijos agentūros TASS šaltiniu, dirbančiu teisėsaugos srityje, bepilotis buvo aptiktas sekmadienį Bogorodsko apygardoje (Noginsko rajone), netoli nekomercinės sodininkų bendrijos „Zaria“. Naujienų agentūros šaltinis tuomet nurodė, kad per pusę perlūžęs bepilotis „paimtas ekspertizei, kurios metu bus nustatyti jį paleidę asmenys ir skrydžio kryptis“.

Portalas „Baza“ pateikė daugiau smulkmenų: skraidančio aparato nuolaužas esą rado vietos gyventoja, kuri nuėjo į mišką užkasti nugaišusio kačiuko. Ji nesikreipė į policiją, nes išsigando, kad gaus baudą už neteisėtą gyvūno laidojimą. Be to, kaip rašo „Baza“, moteris nusprendė, jog tai „kažkieno žaislas“ ir keletą drono nuotraukų tiesiog paskelbė savo bendrijos pokalbių kanale. Policijai apie bepilotį pranešė vienas iš kanalo naudotojų.

Spėjama, kad bepilotis nukrito, nes baigėsi degalai.

„Baza“ skelbė, kad prie drono „UJ-22 Airborne“ buvo pritvirtinta 17 kilogramų sprogmenų. Tuo metu Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ teigė, kad jokių sprogmenų dronas negabeno.