Tai interviu leidiniui „Ukrainska Pravda“ pareiškė Ukrainos Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių įgaliotinis Dmytro Lubinecas.

„Aš nematau, kad keistųsi Raudonojo Kryžiaus bendravimo su Rusija požiūriai, kryptys, veiksmai. Nematau konkrečių mechanizmų, kaip jie, vykdydami savo mandatą, gina Ukrainos piliečių teises. Jie to nedaro“, – sakė ombudsmenas.

Anot pareigūno, dabartinis karas atskleidė bendrą tarptautinės žmogaus teisių gynimo sistemos neefektyvumą. Jo nuomone, paaiškėjo, kad tai „fikcija, kuri egzistuoja tik popieriuje“.

Anksčiau Ukrainos prezidento biuras ne kartą kritikavo Raudonąjį Kryžių dėl to, kad organizacijos atstovai neįstengia patekti į tas vietas Rusijoje ir okupuotose teritorijose, kur laikomi karo belaisviai ukrainiečiai. Ypač skandalingas buvo atvejis Jelenivkoje, okupuotoje Donbaso dalyje. Ten per įtartiną sprogimą žuvo dešimtys belaisvių.

Be to, Raudonasis Kryžius įsivėlė į kelis skandalus, susijusius su pagalba okupantams ir jų šeimoms. Pavyzdžiui, spalio mėnesį buvo sužinota, kad Rusijos Raudonasis Kryžius pradėjo rinkti lėšas, kad padėtų rusų kariškių šeimoms.