Kiekviena iš 15 JT Saugumo Tarybos narių mėnesį pirmininkauja šiai organizacijai pagal rotacijos principą.

Kai Rusija prieš tai pirmininkavo Tarybai 2022 m. vasarį, ji pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

Dabar JT Saugumo Tarybai vadovaus valstybė, kurios prezidentui išduotas tarptautinis arešto orderis dėl kaltinimų karo nusikaltimais. Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT), kuris nėra JT institucija, Vladimiro Putino arešto orderį išdavė kovo mėnesį.

Nors Ukraina ir reiškė protestą, tačiau JAV negalėjo blokuoti Rusijos pirmininkavimo Saugumo Tarybai nes ši yra nuolatinė jos narė. Kitos nuolatinės narės yra JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Kinija.

Nors pirmininkaujančios valstybės vaidmuo yra daugiau procedūrinis, tačiau Rusijos ambasadorius Jungtinėms Tautoms Vasilijus Nebenzia Rusijos žiniasklaidai atskleidė planus surengti kelias diskusijas, įskaitant dėl ginklų kontrolės. Anot ambasadoriaus, jis rengiasi aptarti „naują pasaulio tvarką“, kuri pakeistų dabartinę „vienpolę“ santvarką.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pareiškė, kad Rusijos vadovavimas JT Saugumo Tarybai yra visų laikų blogiausias Melagių dienos pokštas ir dar kartą įrodo, kad su tarptautinės saugumo tvarkos veikimu kažkas negerai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)