Penktadienio rytą kalbėdamas kanalui „CNews“, G. Darmaninas taip pat sakė, kad Paryžiaus gatvėse kilo 903 gaisrai per bene smurtingiausią protestų dieną nuo jų pradžios sausio mėnesį.

„Buvo daug demonstracijų ir kai kurios iš jų virto smurtinėmis, ypač Paryžiuje“, – sakė G. Darmaninas, pridurdamas, kad jo minėti skaičiai yra „sunkūs“, ir kartu gyrė policiją už tai, kad ji apsaugojo daugiau kaip milijoną žmonių, kurie išėjo į gatves visoje Prancūzijoje.

Policija anksčiau buvo perspėjusi, kad į eitynes Paryžiuje galėjo įsiskverbti anarchistų grupuotės, o vėliau per demonstracijas buvo pastebėti jaunuoliai su gobtuvais ir veido kaukėmis, daužę langus ir padeginėję neišvežtas šiukšles.

E. Macrono centristinės vyriausybės griežtas dešiniosios linijos šalininkas G. Darmaninas atmetė protestuotojų raginimus atšaukti pensijų reformą, kuri praėjusią savaitę prieštaringomis aplinkybėmis buvo patvirtinta parlamente.

„Nemanau, kad dėl smurto turėtume atšaukti šį įstatymą, – sakė jis. – Tokiu atveju reikštų, kad nėra valstybės. Mes turėtume pritarti demokratinėms, socialinėms, o ne smurtinėms diskusijoms.“

Ketvirtadienį per susirėmimus pietvakariniame Bordo mieste buvo padegtas įėjimas į rotušę.

„Man sunku suprasti ir priimti tokį vandalizmą“, – penktadienį RTL radijui sakė Bordo meras Pierre‘as Hurmicas. – Kodėl taikiniu tapo visos mūsų bendruomenės, visų Bordo žmonių pastatas? Galiu tai tik griežčiausiai pasmerkti.“

Kitą antradienį šiame vynu garsėjančiame pietvakariniame mieste lankysis Didžiosios Britanijos karalius Karolis III, kurio vizito programoje – ir apsilankymas rotušėje bei susitikimas su P. Hurmicu.