„Ketinu paklausti, kodėl jie dabar atskiria Švediją nuo Suomijos. Tai signalai, kurių anksčiau nesame gavę, todėl šiandien būtinai tai aptarsiu su (Viktoru) Orbanu“, – Švedijos visuomeniniam radijui sakė U. Kristerssonas. V. Orbanas ir U. Kristerssonas ketvirtadienį dalyvaus Europos Sąjungos viršūnių susitikime Briuselyje.

Rusijai užpuolus Ukrainą, Helsinkis ir Stokholmas atsisakė karinio neprisijungimo politikos, kurios laikėsi dešimtmečius, ir pernai gegužę nusprendė įstoti į NATO. Jų paraiškas turi ratifikuoti visos 30 Aljanso narių, to dar nepadarė tik Turkija ir Vengrija.

V. Orbano valdančioji partija „Fidesz“ pareiškė, kad parlamentas pritars Suomijos prašymui kovo 27 d., o „dėl Švedijos nuspręs vėliau“. Ketvirtadienį V. Orbano personalo vadovas Gergely Gulyas žurnalistams sakė, kad yra „rimta tikimybė“, jog Švedijos paraiškai bus pritartą per parlamento sesiją, truksiančią iki birželio 15 dienos.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas taip pat paprašė parlamento pritarti Suomijos narystei NATO, bet dėl Švedijos narystės susilaiko.