N. Modi vyriausybė plačiai kaltinama besinaudojanti įstatymais, kad susidorotų su kritikais ir juos nutildytų, o ši byla premjero gimtojoje Gudžarato valstijoje yra viena iš keleto, pastaraisiais metais iškeltų jo pagrindiniam oponentui.

Pagrindinis opozicinės Kongreso partijos veidas R. Gandhi buvo nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme, tačiau iš karto paleistas už užstatą, kai jo advokatai paskelbė ketinantys pateikti apeliaciją.

Byla buvo iškelta dėl 2019 metų rinkimų kampanijos metu išsakytos pastabos, kurioje 52 metų vyras klausė, kodėl „visi vagys turi Modi pavardę“.

Jo komentarai buvo vertinami kaip įžeidimas premjero, kuris triuškinamai laimėjo rinkimus, atžvilgiu.

Vyriausybės nariai taip pat sakė, kad šiuo komentaru buvo apjuodinti visi žmonės, turintys Modi pavardę, kuri siejama su žemesniais Indijos tradicinės kastų hierarchijos laipteliais.

R. Gandhi yra buvusių Indijos ministrų pirmininkų dinastijos, pradedant nepriklausomybės lyderiu Jawaharlalu Nehru, sūnus, anūkas ir proanūkis.

Tačiau garsiausios Indijos politinės dinastijos atžalai sunkiai sekėsi grumtis su politikos milžinu N. Modi ir jo nacionalistiniu požiūriu, patraukliu šalies induistų daugumai.

Kitose šalies vietose R. Ghandi iškeltos dar mažiausiai dvi bylos dėl šmeižto. Be to, jis yra paleistas už užstatą pinigų plovimo byloje, kuri tęsiasi jau daugiau kaip dešimtmetį. Jis pats neigia bet kokius finansinius pažeidimus.