Vakciną, kurią sukūrė bendrovė „CSPC Pharmaceutical Group Ltd.“, Pekino sveikatos priežiūros institucija patvirtino „skubiam naudojimui“, sakoma bendrovės pranešime.

Ji pasižymėjo dideliu veiksmingumu per bandymą, kurio metu ji buvo naudojama kaip stiprinamoji injekcija žmonėms, skiepytiems kitų tipų vakcinomis, pridūrė bendrovė, nepateikdama išsamesnės informacijos.

Laikoma, kad mRNR vakcinos yra vienos efektyviausių, mažina sunkių infekcijų ir mirčių skaičių.

Tradicinėse vakcinose naudojamas susilpnintas arba inaktyvuotas virusas, kad organizmas būtų paruoštas būsimai tikrojo viruso atakai, o mRNR vakcinose naudojamos genetinės medžiagos fragmentai, kurie gabena instrukcijas, nurodančias organizmo ląstelėms, kaip gaminti baltymą – šiuo atveju COVID sukeliančio koronaviruso spyglio baltymą.

Tada organizmo imuninė sistema aktyvuoja antikūnus, kurie kovoja su šiuo spyglio baltymu, ir pasiruošia tikrojo koronaviruso patekimui į organizmą.

Pekinas atsisakė suteikti leidimą šalyje naudoti užsienio firmų „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ mRNR pagrindu sukurtas vakcinas.

Skiepų trūkumas, kaip manoma, lėmė sunkesnes infekcijas ir daug mirčių po to, kai gruodžio mėnesį staiga buvo nutrauktas uždarymas ir panaikintos privalomo karantino taisyklės.

Kiti Kinijos vaistų gamintojai, įskaitant „CanSino“, jau anksčiau teigė kuriantys mRNR pagrindu pagamintus skiepus, kad padėtų šaliai užpildyti imunizacijos spragas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją