Ateinančiomis savaitėmis tikriausiai laisvę atgaus tūkstančiai rusų kalinių, kurie Ukrainos kare kovojo „Vagner“ samdinių grupuotėje, sakoma antradienį paskelbtoje britų Gynybos ministerijos ataskaitoje. Verbuojant kalinius karui Ukrainoje, jiems žadėta po šešių mėnesių tarnybos panaikinti kalėjimo bausmes.

Kadangi kalinių verbavimas į „Vagner“ gretas, britų duomenimis, praėjusį rudenį pasiekė kulminaciją, šešių mėnesių terminas daugeliui jau baigiasi. Tiesa, žvalgyba pažymi, kad pusė jų kare žuvo arba buvo sužeisti. Staigus buvusių nusikaltėlių, dažnu atveju padariusių žiaurius nusikaltimus ir dabar patyrusių traumuojančią kovinę patirtį, įsiliejimas gali būti didelis iššūkis Rusijos visuomenei, sakoma toliau ataskaitoje.

Be to, Rusijos daliniai pajus personalo stygių, nes „Vagner“ jau nebegali verbuoti daugiau kalinių. Prieš tai verbavimas vyko pritarus Rusijos vadovybei.

Prigožinas keičia toną: prašo Šoigu pagalbos

Rusijos samdinių grupuotės „Vagner“ vadovas pirmadienį įspėjo gynybos ministrą Sergejų Šoigu, kad Ukrainos kariuomenė ruošiasi puolimui prie Bachmuto.

Jevgenijus Prigožinas pareiškė, kad jo samdiniai užėmė 70 proc. miesto teritorijos, tačiau be išorinės paramos jie gali būti apsupti. Laiško kopiją paskelbė J. Prigožino spaudos tarnyba.

„Šiuo metu „Vagner“ daliniai kontroliuoja apie 70 proc. Bachmuto ir tęsia operacijas, kad užbaigtų miesto išlaisvinimą“, – sakoma J. Prigožino atvirame laiške Rusijos gynybos ministrui Sergejui Šoigu.

Ukrainos teritorijų okupaciją ir puolimą Rusija vadina „išlaisvinimu“.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame laiške J. Prigožinas prašo S. Šoigu suteikti „Vagner“ daliniams karinę įrangą, reikalingą atremti Ukrainos kontrpuolimą, kuris, jo teigimu, turi prasidėti kovo pabaigoje arba balandžio mėnesį.

„Turime susikaupti, laukti priešo smūgių ir būti pasirengę juos atremti. Manau, dar turime porą savaičių pasiruošti. O tada, jei to nepadarysime, kaip sakoma, bus per vėlu gerti „Boržomį“, – savo kanale rašė J. Prigožinas.

Anksčiau J. Prigožinas ne kartą kritikavo Rusijos kariuomenės vadovybės veiksmus. Ypač jis skundėsi, kad jo pajėgos negauna reikiamo kiekio šaudmenų.

Rusijos ir Ukrainos pajėgos skiria didelius išteklius mūšiui dėl Bachmuto, nors analitikai teigia, kad miesto strateginė vertė menka. Ukrainos teigimu, mūšis dėl pramoninio miesto labai svarbus siekiant sulaikyti Rusijos pajėgas visame rytiniame fronte.