Tai pareigūnas pareiškė apsilankęs Vokietijos įmonėje „Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft“ (FFG), kuri ruošia tankus „Leopard 1“ Ukrainai.

„Labai džiaugiuosi apsilankęs FFG. Ten nuvykau, kad įsitikinčiau, jog darbai, susiję su tankų „Leopard 1“ paruošimu Ukrainai, juda sklandžiai, idant galėtume kuo greičiau pradėti juos perduoti. Didžiuojuosi, kad Danija, bendradarbiaudama su kitomis šalimis, remia Ukrainos kovą dėl laisvės, ir tikimės, kad per pavasarį galėsime pristatyti pirmuosius tankus Ukrainai", – sakė T.L. Poulsenas.

Ministerija priminė, kad Danijos vyriausybė, sulaukusi plataus šalies parlamento pritarimo, pradėjo bendradarbiauti su Vokietija ir Nyderlandais, kad Ukrainai būtų perduota bent šimtas tankų „Leopard 1“.
„Danija vasario pradžioje kartu su Nyderlandais ir Vokietija pradėjo įgyvendinti didelės tankų „Leopard 1A5“ grupės modernizavimo projektą. Pirmuoju projekto etapu siekiama kuo skubiau pristatyti tankus dviem batalionams – tai atitinka maždaug 80 tankų“, – pažymima gynybos ministerijos interneto svetainėje.

Tikimasi, kad pirmieji tankai bus paruošti pavasarį ir bus naudojami ukrainiečių kariams apmokyti. Be to, pagal projektą Ukrainai bus pasiūlyti praktiniai mokymai, kaip naudotis tankais, taip pat atsarginių dalių ir šaudmenų rinkiniai.