Ceremonijoje dalyvavo Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala, vyriausybės nariai, buvę prezidentai Milošas Zemanas ir Vaclavas Klausas, garbės svečiai.

Savo kalboje po prisaikdinimo naujasis Čekijos valstybės vadovas išdėstė savo vidaus ir užsienio politikos tikslus, ypač pabrėždamas paramą Ukrainai, tapusiai Rusijos agresijos auka.

P. Pavelas patikino, kad bendradarbiaus su visomis valdžios šakomis, ir pažadėjo, kad jo veikla bus skaidri.

Kartu jis paragino bendrapiliečius jo veiklą vertinti ne pagal žodžius, o pagal konkrečius darbus.

P. Pavelas padėkojo Čekijos žmonėms už palaikymą. „Jūsų dėka tiesa vėl laimėjo“, - pareiškė jis.

Anot jo, visi, kurie balsavo už jį, buvo prieš ar neatvyko į rinkimus, dabar yra „viena komanda“.

Buvęs NATO generolas P. Pavelas buvo išrinktas naujuoju Čekijos prezidentu per sausio pabaigoje vykusį antrąjį rinkimų turą. 61-erių metų P. Pavelas įveikė populistą buvusį premjerą Andrejų Babišą, surinkęs 58,3 proc. balsų.

Politikos naujokas pakeitė 78 metų Milošą Zemaną, kuris palaikė suartėjimą su Kinija ir Rusija ir po dviejų penkerių metų kadencijų nebegalėjo vėl kandidatuoti.

Prezidentas Čekijoje daugiausia atlieka formalų vaidmenį ir turi tik ribotus įgaliojimus. Jis (ar ji) atstovauja valstybei oficialiomis progomis kaip jos vadovas, tačiau taip pat gali būti įtakingas nuomonės lyderis.

Prezidentas oficialiai skiria vyriausybę ir yra vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas. Jis taip pat turi teisę vieną kartą grąžinti įstatymus parlamentui.