„Jau beveik metus Rusijos agresijos karas sėja mirtį ir destrukciją“, – sakė U. von der Leyen vaizdo pranešime. „Kaltininkė turi už tai sumokėti“, – pridūrė ji.

Į paketą įtraukti 11 mlrd. eurų vertės ES eksporto draudimai pramoninėms prekėms ir svarbiausioms technologijoms ir 47 naujų elektroninių komponentų, naudojamų Rusijos ginklų sistemose, kontrolė.

Tikslas – nusitaikyti į pramonės gaminius, „kurių Rusijai reikia ir kurių ji negali gauti iš kitų šalių, pavyzdžiui, Kinijos“, – sakė U. von der Leyen.

Komisijos pirmininkė sakė, kad Iranas turi būti įtrauktas į Rusijos sankcijas, susijusias su Teherano tiekiamais dronais, naudojamais Kremliaus atakose prieš Ukrainą. Sankcijos bus įvestos septynioms Irano organizacijoms.

ES yra „pasirengusi į sąrašą įtraukti ir kitus Irano bei kitų trečiųjų šalių [ne ES] subjektus, kurie Rusijai tiekia jautrias technologijas“, – sakė ji, pridurdama, kad tai turi būti platesnė atgrasymo priemonė.

Komisija taip pat taikosi į daugiau asmenų Rusijos žiniasklaidoje, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui „kurstant karą viešojoje erdvėje“, sakė U. von der Leyen.

ES pastangos užkirsti kelią sankcijų vengimui turi būti sustiprintos, taip pat turi būti atliktas įšaldyto Rusijos centrinio banko turto bloke inventorizavimas, sakė ji.

„Tai labai svarbu atsižvelgiant į galimą Rusijos viešojo turto panaudojimą Ukrainos atstatymui finansuoti“, – sakė U. von der Leyen.

ES pirmininkaujanti Švedija tviteryje taip pat paskelbė apie darbo grupę, kuri išanalizuos įšaldyto Rusijos turto „panaudojimo galimybes“ Ukrainos atstatymui.

Nuo praėjusių metų vasario mėnesio ES jau įvedė daugybę sankcijų Rusijai, nukreiptų prieš Rusijos ekonomiką, finansų sistemą, centrinį banką ir aukščiausius vyriausybės pareigūnus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją