Rusijos samdinys ir propagandistas I. Manguševas skandalingai pagarsėjo po to, kai praėjusią vasarą pasirodė ant scenos laikydamas, kaip pats teigė, nužudyto Ukrainos kario kaukolę. Šeštadienį jis neaiškiomis aplinkybėmis sunkiai sužeistas Luhansko srityje.

Kaip skelbta Rusijos žiniasklaidoje, jis su „šautine žaizda galvoje“ nuvežtas į neurochirurgijos centrą Stachanovo mieste, kuris yra Rusijos kontroliuojamoje Luhansko srities teritorijoje. I. Manguševo būklė vertinta kaip „stabiliai sunki, su neigiama tendencija“.

Teigiama, kad I. Manguševas sužeistas ne mūšio lauke. Anot „Telegram“ kanalo „MIG“, tai įvyko patikros punkte netoli Stachanovo. Įtariama, kad I. Manguševas buvo pašautas pistoletu iš arti. Kas ir kodėl galėjo į jį šauti, kol kas neaišku, rašo svoboda.org.

Igoris Manguševas
Foto: Soc. tinklai

Praėjusių metų rugpjūtį buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame I. Magnuševas scenoje pasirodė su kaukole ir teigė, kad ji priklausė Ukrainos kovotojui, žuvusiam per Mariupolio šturmą. Šis teiginys nebuvo patvirtintas.

Savo kalboje I. Manguševas tada teigė, kad Rusija kovoja „su Ukrainos kaip antirusiškos valstybės idėja“ ir „turi būti sunaikinti visi šios idėjos nešėjai“. Jis aiškino, kad jam nerūpi, kiek ir kaip reikės nužudyti Ukrainos karių.

Po vaizdo įrašo paskelbimo Ukraina oficialiai kreipėsi į Jungtines Tautas (JT). Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių įgaliotinis Dmytro Lubinecas pažymėjo, kad I. Manguševo kalbos vaizdo įrašas yra dar vienas įrodymas, jog Rusija pažeidė tarptautinę humanitarinę teisę.