Neumiunsterio Vicelino bažnyčioje gyventojai ir regiono pareigūnai taip pat pagerbė 17-metę mergaitę ir 19-metį jaunuolį, vietinės profesinės mokyklos mokinius, kurie žuvo per akivaizdžiai atsitiktinį išpuolį Brokstedte sausio 25 d.

„Mes niekada nesusitaikysime, kad kažkas panašaus atsitiktų mūsų šalyje“, – prieš laidotuves sakė Scholzas. Pasak jo, du jaunuoliai tapo nekaltomis visiškai beprotiško poelgio aukomis.

Nusikaltėlis, 33 metų pilietybės neturintis palestinietis, atvykęs į Vokietiją 2014 m., yra sulaikytas dėl dviejų žmogžudysčių ir pasikėsinimo nužudyti. Per incidentą regioniniame traukinyje, važiavusiame iš Kylio į Hamburgą, buvo sužeisti dar penki žmonės, trys iš jų sunkiai.

Kalbėdamas apie diskusijas dėl atmestų prieglobsčio prašytojų repatriacijos, Scholzas teigė, kad tie, kurie negali sėkmingai pretenduoti į apsaugą Vokietijoje, turės grįžti į savo kilmės šalis.

„Tai yra svarbiausia siekiant užtikrinti prieglobstį“, – sakė Scholzas. – Taip pat padarysiu viską, ką galiu, kad tai būtų ne tik Vokietijos pastangos, bet ir kad mes Europoje šiuo klausimu veiktume kartu“, – pridūrė jis.