Kaip pranešama, šios akcijos, be kita ko, smarkiai paveikė švietimo įstaigas ir viešąjį transportą. Teko uždaryti tūkstančius mokyklų, o kai kurių vaikų tėvai apie galutinius pedagogų planus sužinojo tik trečiadienio rytą. Atitvarai išdygo palei daugybę geležinkelių stočių, vyriausybės įstaigų ir universitetų.

Streikų organizatoriai tikina sulaukiantys stipraus visuomenės palaikymo. Skaičiuojama, kad trečiadienio akcijose, kurios žymi intensyviausią streikų dieną per dešimtmetį, atstovaujamos septynios profsąjungos.

Visų jų nariai streikuoja reikalaudami sąžiningesnių atlyginimų.

Šalies Profsąjungų kongreso (TUC) generalinis sekretorius Paulas Novakas tvirtino turįs vilčių, kad naujausios akcijos pasiųs aiškią žinutę vyriausybei.

Negana to, pastaruoju metu šalyje taip pat auga nepasitenkinimas dėl politikų planų priimti prieštaringai vertinamą įstatymą, kuris užtikrintų, kad streikų metu vis vien būtų galima pasiekti dalį paslaugų. Premjerui ketinama įteikti šiam teisės aktui prieštaraujančią peticiją, kurią pasirašė daugiau nei 200 tūkst. visuomenės narių.