Kyjivas jau pradėjo prašyti karinių rėmėjų suteikti modernių naikintuvų ir didesnio nuotolio raketų, kad galėtų smogti toliau Rusijos kontroliuojamoje teritorijoje esantiems taikiniams.

„Tai tiesus kelias į įtampos didinimą ir [kovos] eskalavimą į kitą lygį. Tai pareikalaus didesnių mūsų pastangų, bet nepakeis įvykių eigos“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

D. Peskovas atsakė žurnalistams, kurie rėmėsi kol kas oficialiai nepatvirtintais pranešimais, kad Vašingtonas planuoja duoti Ukrainai raketų, galinčių nuskrieti iki 150 kilometrų. Iki šiol Ukrainos sąjungininkės nenorėjo tiekti ginklų, kuriuos būtų galima panaudoti smogiant pačiai Rusijai, nes būgštauja, kad tai paaštrins karą.

Trečiadienį D. Peskovas taip pat sakė žurnalistams, kad Kremlius nesvarsto jokių naujų planų surengti kokias nors Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV prezidento Joe Bideno derybas.

Antradienį J. Bidenas pareiškė aptarsiantis su prezidentu Volodymyru Zelenskiu naujausius Ukrainos prašymus suteikti pažangios ginkluotės. Ukraina ragina, kad Vakarai, ilgai delsę, bet praėjusią savaitę nusprendę tiekti Kyjivo pajėgoms sunkiuosius tankus, atsiųstų ir lėktuvų bei tolimojo nuotolio raketų.

Žiniasklaida: Ukraina pirmąkart gaus ilgesnio nuotolio raketų

Į naują Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karinės pagalbos Ukrainai paketą pirmą kartą gali būti įtraukta ilgesnio nuotolio raketų.

Apie tai rašo naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi dviem Amerikos valdininkais. Anot jų, prezidento Joe Bideno administracija jau iki šios savaitės pabaigos gali pranešti apie daugiau nei 2 mlrd. JAV dolerių vertės paketą.

Jį taip pat sudarys priešlėktuvinės gynybos sistemoms „Patriot“ skirta pagalbinė įranga, šaudmenys ir prieštankiniai ginklai „Javelin“.

Vienas iš valdininkų pažymėjo, kad dalis paketo atkeliaus iš fondo USAI, leidžiančio J. Bideno administracijai gauti ginklų iš pramonės, o ne iš JAV esančių ginkluotės atsargų.

Jo teigimu, kalbama apie antžeminių mažo skersmens bombų (GLSDB), kurių veikimo nuotolis siekia 150 km, pirkimą.

Tai gali leisti Ukrainai atakuoti svarbius karinius taikinius, kurie anksčiau buvo nepasiekiami, ir padėti jai tęsti kontratakas, pridarant nuostolių Rusijos ginkluotųjų pajėgų užnugariui, pažymi naujienų agentūra.

Šios amerikiečių ir švedų sukurtos automatiškai nusitaikančios raketos gali būti paleidžiamos ir naudojant sistemas HIMARS, pataiko į judančius taikinius, esančius už dešimčių kilometrų.

Iki šiol raketų, kurias Ukrainos armijai tiekė amerikiečiai ir kiti sąjungininkai, veikimo nuotolio riba siekė šiek tiek daugiau nei 80 kilometrų – tai irgi HIMARS skirtos raketos.

Ukraina seniai JAV ir sąjungininkų prašo tiksliųjų raketų ATACMS, paleidžiamų naudojant HIMARS, kurių veikimo nuotolis siekia 300 kilometrų. Iki šiol Vakarų sąjungininkai atsisakydavo perduoti tokių ginklų, – remiantis neoficialiais duomenimis, dėl nuogąstavimų, kad ukrainiečiai pradės atakuoti giliai Rusijoje esančius taikinius, o tai gali sukelti nekontroliuojamą karo eskalaciją.

GLSDB leistų Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms atakuoti Krymą – nuo fronto linijos ties Dniepro pakrante. Pavyzdžiui, atstumas nuo Chersono iki Eupatorijos yra 170 km, o nuo Naujosios Kachovkos iki svarbaus geležinkelių mazgo Džankojaus – 150 km.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)