„Raginu ir Vokietiją prisijungti prie koalicijos šalių, kurios remia Ukrainą „Leopard“ tankais“, – tviteryje rašė Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas. Tai esą svarbu dėl Europos saugumo.

Agentūros dpa duomenimis, Lenkijos prašymas jau pasiekė Vokietijos vyriausybę.

Kiek anksčiau vyriausybės atstovas Piotras Mülleris visuomeniniam transliuotojui TVP sakė, kad Varšuva yra už tai, kad būtų sudaryta koalicija su kitomis šalimis dėl kovinių tankų tiekimo.

Lenkija diskusijoje dėl „Leopard“ perdavimo daro spaudimą sąjungininkėms. Jau praėjusią savaitę prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, kad Varšuva nusprendė perleisti Ukrainai 14 „Leopard“ kovinių tankų. Vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis pirmadienį paskelbė, kad Varšuva prašys Vokietijos leidimo tai padaryti.

Kad Vokietijoje pagaminti tankai galėtų būti perduoti kitoms šalims, būtinas Berlyno sutikimas.

Vokietija: sąjungininkai gali pradėti mokyti Ukrainos karius naudotis „Leopard“ tankais

Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius antradienį pareiškė, kad sąjungininkai gali pradėti mokyti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas naudotis vokiškais „Leopard“ tankais.

„Paraginau dislokavimui parengtų „Leopardų“ turinčias valstybes partneres apmokyti ukrainiečių pajėgas naudotis šiais tankais“, – tvirtino ministras.

Nors tai dar nėra oficialus Berlyno leidimas perduoti Ukrainai šių tankų, tai jau gali būti ženklas, kad Vokietija artėja prie atitinkamo sprendimo. B. Pistorius patikino, kad jis bus priimtas „netrukus“.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasveikino šią „aiškią“ B. Pistoriuso žinutę, nes, anot jo, „priėmus sprendimą dėl kovinių tankų tiekimo, prireiks laiko juos nustatyti ir paruošti bei apmokyti Ukrainos karius“. Jis pabrėžė, kad Kyjivui būtina pristatyti pažangesnės technikos, nes Rusijoje neregėti ženklų, jog prezidentas Vladimiras Putinas būtų pakeitęs galutinius invazijos tikslus.

B. Pistorius prieš tai interviu transliuotojui ZDF tikino, kad jo šalis esą nėra nusiteikusi prieš galimybę perduoti Ukrainai „Leopardų“, tačiau paprasčiausiai dar nėra priėmusi konkrečių sprendimų. „Mes remiame Ukrainą, kad ji nepralaimėtų šio karo ir nugalėtų Rusiją“, – kalbėjo gynybos ministras.

Tankų „Leopard“ turinčios ir juos Ukrainai perduoti norinčios valstybės iš pradžių turi sulaukti gamintojos Vokietijos leidimo. Lenkija po naujausių B. Pistoriuso komentarų jau pareiškė, kad artimiausiomis dienomis Berlynui pateiks tokį prašymą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)