Tam, kad karas iš tiesų pasibaigtų, Rusija pirmiausia turi iš Ukrainos išvesti okupacines pajėgas ir nutraukti apšaudymus, tačiau apie tai V. Putinas, panašu, net negalvoja.

V. Putinas taip pat sakė, neva kariniai veiksmai Donbase nesibaigia nuo 2014 metų.

„Viskas, ką mes šiandien darome, įskaitant ir „specialiąją karinę operaciją“, yra, kaip jau daug kartų sakiau, bandymai nutraukti šį karą ir apginti mūsų žmones, kurie gyvena tose teritorijose. Tai mūsų istorinės žemės“, – kalbėjo jis.


V. Putinas taip pat ciniškai pareiškė, kad Rusijos Federacija, esą, padarė viską, kad sureguliuotų situaciją Donbase taikiomis priemonėmis.

„Mes ilgai kentėjome, ilgai laukėme, ilgai bandėme susitarti. Kaip dabar paaiškėjo, mus paprasčiausiai vedžiojo už nosies, apgaudinėjo... Padarėme viską, ką galėjome, kad sureguliuotume situaciją taikiomis priemonėmis. Dabar akivaizdu, kad tai iš pat pradžių buvo neįmanoma“, – tikino V. Putinas.

Rusijos prezidentas trečiadienį pareiškė, kad „neabejoja“, jog Maskva pasieks pergalę Ukrainoje, nepaisant nesėkmių beveik metus trunkančiame kare.

Praėjusių metų vasarį V. Putinas pasiuntė karius į Ukrainą, o rugsėjį paskelbė karinę mobilizaciją, kad sustiprintų Maskvos pajėgas, niokojančias provakarietišką kaimyninę šalį.

Nepaisant daugybės karinių pralaimėjimų, pergalė „garantuota, aš tuo neabejoju“, – sakė V. Putinas darbininkams gamykloje antrajame Rusijos mieste Sankt Peterburge.

„Rusijos žmonių vienybė ir solidarumas, mūsų kovotojų drąsa ir didvyriškumas ir, žinoma, karinės pramonės sektoriaus darbas“ užtikrins pergalę, pridūrė jis.

Kalbėdamas gamykloje, kuri priklauso Rusijos raketų gamintojai „Almaz-Antei“, V. Putinas taip pat gyrė Rusijos gynybos pramonę. „Turime kuo remtis ir tai gali tik įkvėpti, kad pergalė bus mūsų“, – sakė jis.

V. Putinas lankėsi gimtajame Sankt Peterburge, kur minėjo 80-ąsias metų sukaktį nuo tada, kai sovietų pajėgos nutraukė Leningrado blokadą.

Jo komentarai nuskambėjo praėjus savaitei po to, kai jis pakeitė vyriausiąjį Rusijos pajėgų vadą Ukrainoje – šis žingsnis buvo žengtas po virtinės pralaimėjimų mūšio lauke Ukrainoje praėjusiais metais.

Rusijoje nerimaujama dėl to, kiek ilgai dar tęsis vadinamoji Maskvos „specialioji karinė operacija“ Ukrainoje, artėjant invazijos metinėms.

V. Putinas dar kartą gynė savo tikslus Ukrainoje, į kurią iš pradžių pasiuntė karius aiškindamas, kad ją reikia „denacifikuoti“. „Mes visiškai pagrįstai sakome, kad kovojame su neonacizmu“, – sakė jis.

NATO: Putinas rengiasi ilgam karui

NATO nesitiki, kad Rusijos pradėtas karas Ukrainoje greitai baigsis. „V. Putinas rengiasi ilgam karui“, – trečiadienį prasidėjus dvi dienas truksiančiam Aljanso karinio komiteto posėdžiui sakė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Mircea Geoana.

Rusijos prezidentas esą jau mobilizavo daugiau kaip 200 000 papildomų karių, didina ginkluotės gamybą ir toliau gauna ginklų iš autoritarinių režimų, pavyzdžiui, Irano. „Turime būti pasirengę ilgam keliui, – kalbėjo M. Geoana. – 2023-ieji bus sunkūs metai, turime remti Ukrainą tol, kol reikės.“

Karinio komiteto vadovas admirolas Robas Baueris posėdžio pradžioje pabrėžė, kad „šventas uždavinys“ yra visad būti pasiruošus tikėtis netikėto.

Kad būtų sustiprinti NATO pajėgumai, M. Geoanos teigimu, reiki plėsti ginklų ir amunicijos gamybą ir geriau išnaudoti naująsias technologijas, pavyzdžiui, dirbtinį intelektą. Be to, būtina dar daugiau investuoti į gynybą. Prieš beveik dešimtmetį užsibrėžtas 2 proc. tikslas vis labiau traktuotinas kaip gynybos išlaidų apatinė riba, o ne viršutinė, sakė M. Geoana.

Dabartinis 2 proc. tikslas reiškia, kad visos NATO valstybės iki 2024 metų turėtų priartėti prie tikslo skirti gynybai mažiausiai 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP). Daugelis sąjungininkių pageidauja, kad kitame viršūnių susitikime liepą būtų nustatytas naujas tikslas.

NATO Karinio komiteto posėdis dar tęsis ir ketvirtadienį. Jame aptariamos tokios temos, kaip vykstantis rytinio flango stiprinimas ir karinė situacija Ukrainoje. Susitikime, be kita ko, dalyvauja šalių narių štabų vadai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)