„Dabar galite palikti šią teritoriją be jokių tolesnių pasekmių“, – buvo skelbiama per garsiakalbį, kai policija trečiadienį pradėjo teritorijos atlaisvinimo operaciją.

„Pagal teismo nutartį jums draudžiama patekti ir būti Liucerato teritorijoje ir aplink jį“, – pranešė policija.

Energetikos milžinė RWE ketina buldozeriu nušluoti Liucerato kaimą ir paversti jį rusvųjų anglių (lignito) kasyklomis. Gyventojų čia jau seniai nebėra, o žemė priklauso RWE. Tačiau aktyvistai mėnesius laiko užėmę kelis pastatus ir jų skaičius pastarosiomis savaitėmis išaugo.

Pasak Vokietijos transliuotojo DW, praėjusį rudenį RWE ir Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės vyriausybė susitarė nutraukti elektros energijos gamybą iš rusvųjų anglių ne 2038 metais, kaip planuota anksčiau, o 2030-aisiais.

Aplinkosaugos organizacijos tikėjosi, kad kaimas bus išgelbėtas po to, kai kanclerio Olafo Scholzo koalicija, kuriai priklauso ir Žaliųjų partija, 2021 metų gruodį atėjo į valdžią, pažadėjusi palaipsniui atsisakyti anglies naudojimo.

Tačiau Rusijos karas Ukrainoje sukėlė energetikos krizę ir privertė Vokietijos vyriausybę vėl atidaryti uždarytas anglių elektrines, kad būtų užtikrintas šalies elektros energijos poreikis.