Penktadienį kurdų kultūros centre ir netoliese esančioje kirpykloje nuaidėję šūviai sukėlė paniką šurmuliuojančiame 10-ajame miesto rajone, kuriame gausu parduotuvių ir restoranų bei gyvena daug kurdų.

69 metų įtariamasis yra prisipažinęs jaučiantis „patologinę“ neapykantą užsieniečiams. Šeštadienį jis buvo iš areštinės išvežtas į psichiatrijos įstaigą, kur praleido beveik dieną, bet sekmadienį buvo grąžintas į policijos areštinę, pranešė pareigūnai.

Teisėjas jam pareiškė kaltinimus nužudymu, pasikėsinimu nužudyti dėl rasės, etninės kilmės, tautybės ar tikėjimo, taip pat neteisėtu ginklo įgijimu ir turėjimu, pranešė teismo šaltinis.

Per išpuolį buvo sužeisti dar trys žmonės, tačiau jų gyvybei pavojus negresia, o vienas iš jų jau buvo išrašytas iš ligoninės.

Šis šaudymas atgaivino trijų neišaiškintų 2013 metais įvykdytų kurdų nužudymų, dėl kurių daugelis kaltina Turkiją, traumą.

Daugelis kurdų bendruomenės narių taip pat išreiškė pyktį Prancūzijos saugumo tarnyboms, sakydami, kad jos padarė per mažai, kad užkirstų kelią šaudymui.

Šeštadienį įsiutę demonstrantai jau antrą dieną iš eilės susirėmė su policija Paryžiaus centre po aukoms pagerbti skirto mitingo.

Pirmadienį keli šimtai žmonių surengė eitynes 10-ajame rajone. Eitynių dalyviai kurdų kalba skandavo „mūsų kankiniai nemiršta“ ir reikalavo „tiesos ir teisingumo“.

Kai kurie kurdų bendruomenės nariai pareiškė įtariantys, kad su penktadienio šaudymu yra susijusi Turkija, tačiau prancūzų tyrėjai kol kas nieko nėra apie tai paskelbę.

„Kai tik išgirdome apie penktadienio teroristinį išpuolį, nusprendėme ateiti“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė viena eitynėse dalyvavusi jauna moteris, kuri, bijodama keršto, atsisakė nurodyti savo vardą.

„Bijome turkų bendruomenės ir slaptųjų tarnybų.“

Tuo tarpu Turkija supeikė Paryžių dėl Prancūzijoje vykstančių protestų.

Turkijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį iškvietė Prancūzijos ambasadorių dėl „antiturkiškos propagandos“, kuriai, pasak ministerijos, Prancūzijos pareigūnai menkai stengiasi užkirsti kelią.

Kai kurie protestuotojai Paryžiuje mojavo Turkijoje uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) vėliavomis, o kiti laikė plakatus su užrašais, be kita ko, nukreiptais prieš Turkiją, kuri buvo pavadinta žudikiška valstybe.

PKK, kurią Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos yra įtraukusios į teroristinių grupuočių sąrašą, nuo 1984 metų vykdo sukilimą prieš Turkijos valstybę.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją