Per operaciją policija keliose pietinio Andalūzijos regiono vietose suėmė 30 įtariamųjų, tarp kurių buvo ispanų, ukrainiečių, vokiečių ir marokiečių, sakoma Civilinės gvardijos pranešime.

Marihuana, atkeliavusi iš po visą regioną pasklidusių plantacijų, buvo „supakuota į kartonines dėžes, užmaskuotas kaip atsargos ir humanitarinė pagalba, skirta Ukrainai“, sakoma pranešime.

Tada grupuotės nariai buvo susodinami į Ukrainoje registruotus mikroautobusus, kurie „neva veikė kaip solidarumo vilkstinė, kad galėtų keliauti nepastebėti policijos ir pasienio kontrolės“, lankantis įvairiose Europos šalyse, teigiama pranešime.

Policija iki šios schemos prisikasė nustačiusi grupę ukrainiečių, kurie Kosta del Solio pakrantėje atsiiminėjo didelius kiekius marihuanos, laikytos viename bute netoli Malagos esančiame Michaso miestelyje.

Per reidus, kurie buvo surengti Malagos provincijoje ir pietiniuose Granados, Kordobos ir Sevilijos miestuose, policija konfiskavo beveik 800 tūkst. eurų, šešis ginklus ir 2,5 tūkst. kanapių augalų.

Įtariamiesiems pateikti kaltinimai dėl įvairių nusikaltimų, įskaitant prekybą narkotikais, narystę nusikalstamoje organizacijoje ir neteisėtą ginklų laikymą.