Beždžionių raupai taip buvo pavadinti todėl, kad virusas pirmą kartą, 1958-aisis, buvo nustatytas Danijoje tyrimams laikomoms beždžionėms, tačiau liga pasireiškia daugeliui gyvūnų, dažniausiai – graužikams.

„Po virtinės konsultacijų su pasaulio ekspertais PSO pradės vartoti naują... terminą „b raupai“ kaip beždžionių raupų sinonimą. Abu pavadinimai bus vartojami... vienerius metus, kol „beždžionių raupų“ [pavadinimo] bus palaipsniui atsisakyta“, – sakoma Jungtinių Tautų sveikatos agentūros išplatintame pareiškime.

„PSO... vartos terminą „b raupai“ ir ragina kitus laikytis šių rekomendacijų, kad būtų sumažintas bet koks neigiamas dabartinio pavadinimo ir naujo pavadinimo pritaikymo poveikis“, – priduriama pranešime.

Pirmą kartą ši liga žmonėms buvo nustatyta 1970-aisiais Kongo Demokratinėje Respublikoje. Nuo to laiko ji tarp žmonių plito daugiausia Vakarų ir Centrinės Afrikos šalyse, kur yra laikoma endemine.

Tačiau gegužės mėnesį šios ligos, sukeliančios karščiavimą, raumenų skausmą ir į vėjaraupius panašų bėrimą, atvejų ėmė sparčiai daugėti visame pasaulyje, daugiausia tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais.

Šiais metais PSO buvo pranešta apie 81 107 beždžionių raupų atvejus ir 55 mirties nuo šios ligos atvejus 110 šalių.

Rugpjūčio mėnesį PSO kreipėsi į visuomenę, prašydama padėti sugalvoti mažiau stigmatizuojantį šios greitai plintančios ligos pavadinimą.