Tai naujausias ženklas, kad ligos protrūkis, dėl kurio visoje šalyje jau paskersta daugiau kaip 50 mln. paukščių, toliau plinta.

Nebraskos žemės ūkio departamentas nuodo, kad 13-asis paukščių gripo atvejis valstijoje nustatytas kiaušinių dėjimo fermoje Nebraskos šiaurės rytuose esančioje Diksono apygardoje, maždaug už 193 kilometrų į šiaurę nuo Omahos.

Kaip ir kituose ūkiuose, kuriuose šiemet nustatytas paukščių gripas, visos Nebraskos ūkyje laikomos vištos bus nužudytos, kad būtų apribotas ligos plitimas. JAV žemės ūkio departamento duomenimis, dėl šių metų protrūkio 46 valstijose paskersta daugiau kaip 52,3 mln. paukščių, daugiausia komercinių ūkių vištų ir kalakutų.

Nebraska užima antrą vietą po Ajovos pagal dėl šios ligos paskerstų vištų skaičių. Ajovoje sunaikinta 15,5 mln., o Nebraskoje – 6,8 mln. paukščių.

Daugumos ankstesnių paukščių gripo protrūkių metu virusas vasarą dažniausiai nurimdavo, tačiau šių metų viruso versija išliko ir rudenį vėl suaktyvėjo.

Virusą daugiausia platina per šalį migruojantys laukiniai paukščiai. Jie dažnu atveju gali pernešti ligą be jokių simptomų. Virusas plinta su išmatomis arba užsikrėtusio paukščio nosies išskyromis, kurios gali užkrėsti dulkes ir dirvožemį.

Komerciniai ūkiai ėmėsi įvairių priemonių, kad virusas neužkrėstų jų bandų, įskaitant reikalavimą darbuotojams persirengti prieš įeinant į tvartus ir dezinfekuoti į fermą įvažiuojančius sunkvežimius, tačiau ligą gali būti sunku kontroliuoti.

Pareigūnai teigia, kad žmonių sveikatai virusas nekelia didelio pavojaus, nes žmonių užsikrėtimo atvejų pasitaiko itin retai. Be to, bet kokie virusai žūsta tinkamai iškepus paukštieną.

Vis dėlto, paukščių gripo protrūkis prisidėjo prie vištienos ir kalakutienos kainų augimo, taip pat prie sparčiai augančių pašarų ir degalų kainų.