„Esu sukrėstas, kad taikius protestus Irane rengiantys demonstrantai miršta“, – tviteryje parašė O. Scholzas.

„Smerkiame pernelyg didelį saugumo pajėgų smurtą ir palaikome Irano žmones, – pridūrė jis. – Mūsų ES sankcijos yra svarbios. Mes svarstome tolesnius žingsnius.“

Protestus, kurių epicentre atsiduria jaunos moterys ir moksleivės, išprovokavo Mahsos Amini mirtis praėjusį mėnesį, įvykusi po jos suėmimo už tariamą šiitiškoje respublikoje taikomo griežto moterų aprangos kodo pažeidimą.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock sekmadienį pareiškė, kad Berlynas ir ES svarsto, ar paskelbti Irano revoliucinę gvardiją „teroristine organizacija“.

Jos komentarai buvo paskelbti po to, kai protestuotojai Irane sekmadienį vėl susibūrė, nepaisydami Revoliucinės gvardijos įsakymo sustabdyti mitingus.

22 metų M. Amini mirė rugsėjo 16 dieną, praėjus trims dienoms po suėmimo.

Kurdų kilmės iranietės mirtis sukėlė neramumų bangą, o valstybės atsaką į „riaušes“ teisių gynėjų grupė „Amnesty International“ vadina „žiauriu susidorojimu“.

Osle įsikūrusi Irano žmogaus teisių organizacija penktadienį pranešė, kad nuo protestų pradžios žuvo mažiausiai 160 mitinguotojų, tarp jų daugiau nei dvi dešimtys vaikų.