Tokiu aštriu pareiškimu K. Stremousovas pasidalino reaguodamas į pastaruosius Rusijos karinių pajėgų pralaimėjimus karo lauke. Nepasitenkinimas rusų karių „pažanga“ per septynis karo Ukrainoje mėnesius jau kurį laiką didėja ir Rusijos viduje.

K. Stremousovas paskelbė keturių minučių trukmės vaizdo įrašą, kuriame iškoneveikė Rusijos generolus ir ministrus, kurie, pasak jo, visiškai nesupranta situacijos fronte.

„Daugelis sako: jei jie eitų gynybos ministro, kuris leido, kad viskas taip susiklostytų, pareigas, jie nusišautų“, – plūdosi K. Stremousovas.

Kaip rašėme anksčiau, Rusijoje vis garsiau kritikuojant dalinės mobilizacijos sumanymą, tikėtina, kad šalies lyderis Vladimiras Putinas mėgins padaryti atpirkimo ožiu Rusijos Gynybos ministeriją ir jos vadovą S. Šoigu, skelbia Karo studijų institutas (ISW).

Spalio 5-ąją Rusijos Dūmos Gynybos komiteto pirmininkas, generolas pulkininkas (išrinktas į parlamentą) Andrejus Kartapolovas, kalbėdamas per valstybinę televiziją, taip pat pažėrė kritikos šalies Gynybos ministerijai. Pasak jo, visi rusai supranta, kad Gynybos ministerija meluoja ir privalo liautis, bet ši žinia nepasiekia „atskirų lyderių“; tai buvo dar vienas akmuo į S. Šoigu daržą.

Vieno rusų karo tinklaraštininko teigimu, R. Kartapolovo komentarai rodo, kad greitai S. Šoigu bus „sužlugdytas“ ir „pripažintas didžiausiu kaltininku“ dėl Rusijos karinių nesėkmių. Tinklaraštininkas priminė savo skaitytojams, kad būtent Rusijos Gynybos ministerija su savo vadovu stipriai prisidėjo prie „fakto, kad dabar esame ties karinės ir politinės katastrofos riba“.

Tikėtina, kad V. Putinas žers kaltinimus S. Šoigu tiek, kiek bus įmanoma versti jam bėdą dėl nuolat patiriamų karinių nesėkmių, ir stengsis stiprinti kitų frakcijų paramą. Norint suversti visą atsakomybę dėl nesėkmių S. Šoigu, ateityje jis turėtų būti nušalintas nuo pareigų.